Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamut örökbefogadás...

Alaszkai malamut örökbefogadásnál mire figyeljek?

Figyelt kérdés

10 éves nőstény kutyáról van szó. Tudom, hogy nagy a mozgasigenye. Közepesen nagy a kértünk, ahol szabadon lehetne. Emellett milyen időközönként kell sétálni vinni? Mit lehet tudni erről a fajtáról?

Altatás várna a kutyára, mindenképpen szeretném örökbe fogadni és jó gazdája lenni. Meddig élnek ezek a kutyák?


2017. szept. 26. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen már nem lesz nagy a mozgásigénye. Napi 1 séta elég lesz neki. Szerintem inkább szaglászni, komótosan sétálni fog, mint rohangálni. Nem túl hosszú életű fajta, még pár szép éve lehet nálatok.
2017. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Minden nap kell sétálni vele legalább 2 órát, bár kérdés, hogy milyen állapotban van a kutya, mert 10 évesen elég idős már. A fajta makacs, viszonylag nehezen nevelhető, nem első kutyának való. Átlagosan 12 évig élnek.
2017. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1 séta már elég egy 10 éves szánhúzónak, viszont a társaságot igényli.


A fajta makacsa, nehezen kezelhető de ez inkább az aktívabb, fiatalabb kutyákra jellemző. Azért egy 10 éves kutya már lenyugszik.

2017. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Etetésnek senior tápot adj neki, válasz valamilyen árban/összetételben szimpatikus márkát, ha nem akarsz nyersen etetni (BARF ÉTREND). Kiegészítőnek ebben a korban glükozamin/zöldkagyló ajánlott az ízületeire. 12-13 éves korig élnek általában. A mozgást már leírták előttem. Szép közös életet kívánok nektek, rendes vagy, hogy hazaviszed :)))
2017. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem, hogy nyírni tilos a szőrét helyette fésülni vagy kicsapatni kell. Előbbit te is megtudod csinálni egy nem aljszőrtépős kefével/fésűvel (rake) utóbbit pedig kozmetikus csinálja.
2017. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2017. szept. 26. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!