Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyiket vennétek? Happy...

Ti melyiket vennétek? Happy Dog Maxi Baby vagy Concept for Life Large Junior?

Figyelt kérdés

Melyik lenne a legjobb egy akita inu kölyöknek? A Happy Dogról sok pozitív véleményt hallottam, viszont a Concept for Life összetevő listája szimpatikusabb, de erről nem nagyon hallottam még véleményt. Ha esetleg valakinek van tapasztalata vele, akkor szívesen meghallgatom a véleményét. Volt már kölyökkutyám, de az 12 évvel ezelőtt volt, már fogalmam sincs, mit kapott anno, illetve akkor nem is voltunk ilyen felvilágosultak a kutyatartással kapcsolatban, nem figyeltük az összetevőket, illetve nem is volt zooplus, petissimo, meg ilyesmik.

A tenyésztő ebben az árkategóriában amúgy a Happy Dogot ajánlotta, de mindenképpen szeretnék a másikról is véleményeket hallani.

Azt is szívesen veszem, ha ajánlotok tápokat ebben az árkategóriában (800-1000 Ft/kg, ha a legnagyobb kiszerelést veszem).



2017. szept. 26. 13:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Happy Dog Maxi Baby :

szárnyasfehérje* (26,5 %), kukoricaliszt, rizsliszt, szárnyaszsír, lazacliszt (5 %), burgonyafehérje**, burgonya**, cellulóz**, melaszszelet (cukormentesített)**, napraforgóolaj, almatörköly**, szárított tojáspor, nátriumklorid, élesztő**, káliumklorid, repce, tengeri algák** (0,15 %), lenmag (0,15 %), élesztő (kivonat)*, máriatövis, articsóka, gyermekláncfű, gyömbér, nyírfalevelek, csalán, kamilla, koriander, rozmaring, zsálya, édesgyökér, kakukkfű, kagylóhús** (0,01 %), (szárított gyógynövények összesen: 0,14 %). (* szárított, részben hidrolizált, ** szárított).


Concept for Life Large Junior

Összetétel:

30% szárnyasfehérje (csirkében gazdag, részben szárított és hidrolizált), 20% friss csirkehús, rizs, kukorica, szárnyaszsír, szárított répaszeletek (cukormentes), lenmag, lignocellulóz, nátrium-klorid, sörélesztő (szárított), tojás (szárított), 0,2 % lazacolaj, 0,2 % élesztőkivonat (béta-glükánokban és mannán-oligo-szacharidokban gazdag), 0,2 % napraforgóolaj, 0,1 % cikória-inulin, 0,1 % arónia kivonat (szárított, polifenolokban gazdag), 0,04 % glükózamin, 0,02 % kondroitin-szulfát, 0,02 % komló- és zöldtea-kivonat (szárított, flavonoidokban gazdag).


A Concept for Life Large Junior-ban több a hús, de nincs benne kagyló az nagyon jó az ízületeknek. Mindkettőben van napraforgó olaj ami annyira nem jó. Árban szerintem hasonló, mintha pár helyen a Happy dog drágább lenne. Én a Concept for Life Large Juniort választanám összetétel alapján és ha nincs más amiben gondolkodol.

2017. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Eukanubát néztem még, de abban a búza és az "állati zsír" összetevők nem szimpatikusak. Josera is jónak tűnik, illetve sok jót hallottam róla, szóval még esetleg ez jöhet szóba. Kicsit drágább kategóriában néztem a Brit Care-t, ennek a macskatápjával egész jó tapasztalatom van, viszont ahogy elnéztem, kölyöktápokból csak hypoallergén van, azzal meg nem tudom, hogy etessek-e, ha nem feltétlenül muszáj.

A régi kutyusunk amúgy Premiere-t evett akkor, amikor már odafigyeltünk az összetevőkre, nem is volt vele gond, esetleg még ebben a márkában gondolkodnék, de a kölyöktápja fogalmam sincs, hogy milyen.

2017. szept. 26. 16:02
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen köszönöm a válaszodat. :)
2017. szept. 26. 16:02
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a Premiere Mini nem vált be (sárga, laza széklet)


Kettő közül a Happy Dogot választanám, mert azt ismerem és nekünk bevált, bár nem eszi olyan jó ízűen mint a Brit Care tápot (azt is próbáltuk, szintén teljesen bevált, az egyetlen táp amit önmagában is örömmel megeszi) Nem lesz semmi baja, ha hipoallergén tápot kap, mienk sem allergiás semmire. A Josera is nagyon jó elvileg, mi is szeretnénk kipróbálni nemsokára.


Szóval rangsorom:

-Brit Care Junior Large breed

-Josera Kids

-Happy Dog Maxi Baby

2017. szept. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha nem baj, hogy hypoallergén, akkor a BC is megfontolandó, főleg, hogy a márka felé alapból van bizalmam, köszönöm a választ! :)
2017. szept. 26. 19:41
 6/19 anonim ***** válasza:

Az Eukanuba nálam elvből felejtős.... nem túl korrekt a gyártási folyamat és a tesztelés.

Miért lenne baj ha Brit Car-al etetsz? Amúgy meg a Brit Car sajnos csak nevében Hypoallergén, hiszen a termékei többsége tartalmaz csirke zsírt. A komoly allergiás kutyák ettől is rosszul lesznek, de ettől eltekintve szerintem korrekt összetételű táp, bár jóval drágább mint a kérdésben feltüntetett márkák.

Amúgy a végtermék úgy is megmondja hogy jót választottál, vagy nem. Ha híg vagy túl sok akkor érdemes váltani.

2017. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, az Eukanuba nekem sem volt túl szimpatikus.

A Brit Care a Petissimon 1050 Ft/kg körül van, ha a nagy kiszerelést nézem, tehát nem sokkal lépi túl az 1000 Ft/kg keretet, ez még belefér.

A székletet még nem tudom figyelgetni, mivel még nincs nálam a kiskutya, csak már 2 hete vacillálok a tápok között, ezért tettem fel a kérdést.

2017. szept. 27. 11:01
 8/19 A kérdező kommentje:

Esetleg erről a tápról vélemény?

[link]

Összetevők alapján szimpi, de erről sem találni sok véleményt.

2017. szept. 27. 11:11
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Összetétel alapján jónak tűnik, bár inkább a Brit Care-t választanám, abban nincs kukorica, meg burgonya (kivéve a Grain-free vonalát) csak rizs. ;)
2017. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Igaz nekem amerikai akitám van...de én is Happy doggal eltettem. Igazából vegyesek az érzéseim vele. Nagyon szép volt a kutya szőre és külsőleg minden okés volt. De a kutyámnak nagyon sok volt a széklete, naponts többször. Ezután neki álltam keresni, tapasztalni, válogatni és legjobban a Josera táp jött be. Meg is maradtam ennél. Nem egy legfelső kategóriás táp, de ez vált be a legjobban. A kutya szőre szép, a kutya kiegyensúlyozott.
2017. szept. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!