Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utalhat valamire hogy sántikál...

Utalhat valamire hogy sántikál a kutyám?

Figyelt kérdés
szóval már kölyök kora óta az egyik mellső lábára biceg, annyira nem észrevehető és nem is hátráltatja. Nem úgy tűnik mintha fájdalma lenne, fut, felkel, lefekszik, lépcsőzik probléma mentesen. Már kölyök kora óta mondogatom az orvosnak hogy szerintem valami van a lábával de a doki szerint semmi. Mások szerint sincs baja, nem annyira észrevehető. Valami komoly probléma lehet? Később rosszabbodhat? 2 éves, nagytestű kutya.

2017. szept. 26. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy valami genetikai rendellenesség, esetleg túl gyorsan nőtt a kutyus. Ha nem akadályozza semmiben, akkor nincs gond, viszont hosszútávon még problémát okozhat, ezért én elvinném egy másik orvoshoz, aki megröntgenezi. Idősebb korában rosszabbodhat a helyzet, ezért ha kivizsgálják az okát, időben lehet gondoskodni a megelőzésről. Az én kutyusom például 7 évesen kezdett hideg időben sántikálni, a röntgen kimutatta, hogy az ízületei kissé rendellenesen fejlődtek, de ennyi. Ez nem jelent semmit, ugyanúgy szaladgál, csak a téli időszakban zöldkagylós tablettát adok neki, ami védi a csontokat. :)
2017. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keresel ortopédiában jártas dokit és valószínűleg röntgennel át lehet nézni a lábtő-könyök-váll részeit.

Egyben a csípőjét is meg lehet nézetni.

2017. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez gondra utal, és később rosszabbodhat. Ortopéd szakorvoshoz vidd el!
2017. szept. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!