Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sántikál a német-juhász...

Miért sántikál a német-juhász kutyám? Már 3 hónapja, hogy rendszeresen kapja a kalcium tablettát csonterősítőnek.

Figyelt kérdés
2016. márc. 14. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ami elkopott, elöregedett, az a tablettától nem fog megújulni.
2016. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Azért sántikál, mert nem vittétek állatorvoshoz, nem vizsgálta ki, nem tudjátok, mi a baja, csak toljátok csonterősítővel, mikor sokkal valószínűbb, hogy ízülettel van gond, és az is majdnem biztos, hogy baromi kevés lenne neki valami találomra adott táplálékkiegészítő.

Szóval vigyétek dokihoz. Nem tudjátok kezelni azt, amiről azt sem tudjátok, micsoda.

2016. márc. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Milyen idős a kutya?

Mit eszik?

Melyik lábára sántít?

2016. márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg nem otthon kéne vele három hónapig kísérletezgetni és nézni a szenvedését,hanem minél előbb megnézetni orvossal.Nem házhoz kijáró lódoktorral,hanem olyan helyen,ahol pl.meg tudják röntgenezni.

Lehet,hogy fájdalomcsillapítót is kellett volna már rég kapnia.

A szülei voltak szűrve fajtabetegségekre?Láttál erről papírt?

2016. márc. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
20%
Ez a kutya nyáron lesz 1 éves, még fiatal. Egyébként meg az állatorvos tanácsolta, hogy adjak neki csonterősítőt, még 3 hónappal ezelőtt.
2016. márc. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

ma 06:39

Ha nagytestű, akkor 1 év körül bőven belefér a növekedés miatti csonthártya gyulladás. Azt nem csonterősítővel gyógyítják, hanem csökkentett fehérje tartalmú étellel, és némi gyulladáscsökkentő gyógyszerrel. Viszont, ha mindig csak ugyanaz a lába gázos, akkor egy röntgennel meg lehet bizonyosodni, hogy nem elváltozás, sérülés az ok, hanem valóban a növekedés miatt fáj.

2016. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért kellett volna elvinni egy normális orvoshoz.Az nem állatorvos,aki ilyen esetben lezárja a dolgot csonterősítővel.

Konkrétan milyen vizsgálatokat végzett el a kutyán?

2016. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is németjuhászom van, nekünk is írt fel az orvos calciumot. Enyém most 4 hónapos. 3 hónaposan került hozzám, elég vékonyka volt. Azt mondta a doki, adjunk neki napi 2 calciumot. Megköszöntem, majd eltettem a calciumot jó mélyre a szekrénybe és váltottam orvost. Az új mondta, nem kell calcium mert többet árt mint használ. Normális tápot kap, amiben elvileg meg van minden amire szüksége van. Szerintem te is adj neki minőségi tápot, a calciumot pedig felejtsd el. Ettől függetlenül menj el egy normális orvoshoz, ahogy előttem is írták.
2016. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!