Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya szaglása SZÁZSZOR...

A kutya szaglása SZÁZSZOR jobb, mint az emberé. A farkas a kutya ŐSE. Tény, vagy csak "ja, valami ilyesmi"?

Figyelt kérdés
2017. szept. 27. 09:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is ugy tudtam, hogy nincs pontos szám megatározva, hogy mennyivel jobb a szaglásuk.

A kutatások is azt bizonyitják, hogy "közös, mára kihalt farkasszerű" ősük van.


Kettes, neked is köszi, szórakoztató voltál.


Ami a siralmas: a lányom negyedikes környezettankönyvében találtam ezeket a marhaságokat. Többek között, mert még ezen kívül rengeteg ökörséget írtak a kuyákról.

2017. szept. 27. 10:06
 12/18 anonim ***** válasza:
(sic!)
2017. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Jobb, ha tudjátok, hogy a kutya ugatással, nyüszítéssel, morgással és egyéb hangok kiadásával beszél hozzánk. A testbeszéd kicsit kimaradt a felsorolásból. (Az biztos nem fontos.)

Ráadásul azt sugallja, hogy ha a kutya csóvál, akkor az szelíd...

2017. szept. 27. 10:44
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Kérdző. Nem értem, hogy ezeken miért kell fennakadni. Egy 4. osztályos tankönyvben nyilván érdekességként vannak ezek az adatok feltünteve, hogy legalább valami fogalmuk legyen a gyerekeknek. Értelmetlen lenne tudományos szövegekkel traktálni a 10 éveseket mert valószínűleg nem kötné le őket. Akit pedig érdekel, az úgy is tájékozódik a témában.

Egyébként pedig a kutya (Canis lupus var. familiaris) a szürke farkas (Canis lupus) háziasításából "jött létre". Háziasítás alatt fenotípusos változást értünk ez kb 14ezer évvel ezelőtt történt. A mai kutyák természetes élőhelye pedig emberek között van. De ez egy nagyon érdekes téma (számomra legalábbis), viszont egy átlag 10 éves nem biztos, hogy ilyen formában sok mindent megjegyez belőle. Az viszont bárkinek megragad, hogy 100x jobb a szaglása és a farkasok leszármazottja.

Ha valamiben pedig tájékozódni szeretnél, ne idegenektől kérdezz egy névtelen oldalon. Nagy szakirodalma van a témának és kb 2 perc alatt talász tudományos cikkeket az interneren.

2017. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Azért akadok fenn rajta, mert ez egy TANKÖNYV! Nem egy tájékoztató jellegű füzetke.

Írja azt, hogy a kutyának sokkal jobb a szaglása és kész.

És miért ne kérdezhetnék egy KUTYÁS topikban? Ide se csak a hülyék járnak...


Tájékozódtam:

[link]

2017. szept. 27. 11:57
 16/18 A kérdező kommentje:

"érdekességként vannak ezek az adatok feltünteve"

Elárulom Neked, hogy ezekből az "érdekességekből" felmérőt írnak! Meg KELL tanulnia.

2017. szept. 27. 12:04
 17/18 anonim ***** válasza:

A kutya a farkas háziasított alfaja. Canis lupus familiaris.

Nem különálló faj.

2017. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egy negyedikes gyereknek még nagyon sok mindent leegyszerűsítve tanítanak. Annyi a lényeg, hogy valami fogalmuk legyen róla.
2017. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!