Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire elterjedt hazánkban,...

Mennyire elterjedt hazánkban, a szívférgesség?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 23:15
 1/8 A kérdező kommentje:
kicsit hülyén fogalmaztam meg, inkább úgy kellett volna, hogy a szívférgességet terjesztő szúnyog
2010. máj. 27. 23:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, ez nagyon jó kérdés, mert sajnos a kutyák körében nagyon elterjedt. :( Bizonyos szempontból ellenállóbbá teszi az állat szervezetét (nem emiatt!). A fertőzöttség azonban vizes területek mentéhez kötött elsősorban (pl.: Tisza).
2010. máj. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy a kutyák kategóriába írtad! :D
2010. máj. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Atti, amúgy? :D Bocs, ha nem... :D
2010. máj. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én dokim azt mondta h a déli ill. a balkáni államokra jellemző a szívférgessék, meg Románia nagy része is fertőzött. Ennek a melegebb éghajlat az oka (ugyanúgy mint ahogy nálunk is van maláriaszúnyog, de a betegséget terjesztő baktérium nincs). De mivel ezek szomszédos országok, és sok helyen a magyarországi klíma is melegebb mint x évvel ezelőtt, a megelőzés érdekében érdemes évente gy-kétszer szívféreg ellen is kezelni a kutyát. Ez Strongholddal tökéletesen megoldható.
2010. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

sziasztok


elsőnek, nem nem az vagyok valószínű, akire gondolsz :D


azért is tettem fel ezt, a kérdést, mert már retteg minden ilyen betegséget, terjesztő xarral

1,5 éves kutyám most vészelte át a babéziát...mindezt úgy, hogy van ezeknek az ún. "kisbabézia" csoprortjuk, amelyek

egyik tünettel sem járnak együtt szinte... nekem is szerencsém volt , csak ruitin ellenőrzésre mentünk még február elején, és semmi tünete nem volt a kutyámnak. Még jó, hogy elmentünk! Hál' Istennek, a Doki tegnap aztmondta, hogy már egészséges, csak a lépe nagy még, de ez természetes, mivel a szervezet ezzel védekezik a kórokozó ellen.

Na de, hogy visszatérjek a témára, én ilyen Advocate-t vettem, ez is jó a szívférgességre, csak azt szeretném tudni( ezt a dokitól elfelejtettem megkérdezni), hogy ezt spot-on és kullancsnyakörv mellet is használhatom e.

Szerintetek, nektek mi a véleményetek?


köszönöm az eddigi válaszaitok

2010. máj. 28. 10:24
 7/8 Akiteki ***** válasza:

A szívférgességet terjesztő szúnyogok nálunk nem élnek.

Az első diagnosztizált szívférges eset úgy volt nálunk, hogy egy kamionos kutyája halt bele, valószínűleg a kamionnal hozhatta haza a vérszívót. Déli tengerparti nyaraláskor fokozottan kell védekezni.

Én Advantixot használok, azzal is az a tapasztalatom, hogy messze elkerülik a kutyákat a szúnyogok.

2010. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A csudákat nem élnek:( Az én kutyámnál most mutatta ki a laborvizsgálat, hogy mikrofiláriák vannak a szervezetében, amik a szívférgességet okozzák.

Holnap megyek az orvoshoz, remélem hamar kigyógyul. Egyelőre tünetmentes.

2011. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!