Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kapott a kutyám szívférgess...

Ha kapott a kutyám szívférgesség ellen cseppet (olyan mint a kullancs elleni csepp csak szívférgesség ellen) akkor mennyi az esélye h szívférges lesz? (tengernél)

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit kapott a kutyád? Strongholdot? Ha megírod, mit, akkor tudok válaszolni, "szakmabeli" vagyok.
2010. aug. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Orvos adta?

Ő nem mondta meg?

2010. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elvileg a szúnyogok terjesztik a szívférgességet, tehát ha spot on mellett valamivel távol tartod a szúnyogokat is (ha az maga nem azt csinálja) akkor szinte biztos. Csak ne a kutyát fújd be offal, hanem inkább valami olyan VAPE égetős vagy konnektorba dugott cuccot vegyél.


De ha ez megnyugtat, én voltam tengerparton a kutyámmal sima kullancs/bolha cseppel és semmi baja nem lett.

2010. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad meg...adok egy általános választ. A legtöbb csepp 24-48 óra alatt fejti ki a hatását, és 3-4 hétig tart a védelem, ennyi időnként kell ismételni a kezelést. Szokták javasolni, hogy már az elutazás előtti 3-4 hétre is kapjon kezelést a kutyus. Ha ezt a kezelést megkapja, nagyon kicsi az esélye (szinte semmi) hogy szívféreggel fertőződjön.
2010. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi sem nyújt 100 %-os. De szívférgesség ellen igazából csak akkor ajánlatos a kutyát kezelni, ha trópusi, vagy mediterrán területre utazik vele valaki, és ott huzamos ideig tartózkodik a kutya. Magyarországon a nagy melegek ellenére sem jellemző még a szívférgesség.

Amúgy az Advocate spot on -t kifejezetten szívférgesség ellen is védelmet nyújt 4 héten keresztül. Kizárólag állatorvosi vényre váltható ki állatpatikában, vagy a állatorvos adja. De másra is jó.

2010. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. "védelmet" kifelejtettem az első mondatból
2010. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnál ma mutatta ki a laborvizsgálat a mikrofiláriákat, amik a szívférgességet okozzák.

És nem tengerparton élünk, hanem Budapesten. Igaz, hogy van mellettünk egy patak, és tavaly rengeteg szúnyog volt itt.

De senki ne gondolja, hogy ez csak a mediterrán országokban van jelen.

2011. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!