Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire, és mikor indokolt a...

Mennyire, és mikor indokolt a senior táp?

Figyelt kérdés
5 kutyánk van, ebből 1 kölyök, és 2 senior. Így 3 féle tápot vásárolunk jelenleg. A 2 idős közül egyikük sincs elhízva, és mozgékonyak, mégha már nem is annyira, mint fiatal korukban. Ha ők nem senior tápot kapnának, az járna-e valamiféle hátránnyal? Nekünk nem kéne, csak 2 féle kaját venni, meg így némileg olcsóbb is volna.
2010. máj. 28. 08:25
 1/5 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Milyen fajta kutyák?
2010. máj. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A senior táp szerintem akkor kell, ha az emésztésük megváltozik ,pl gyakran kakil, vagy gyakori a hesmenés. Vagyis helyes emésztésben játszik nagy szerepet a senior táp.

De sztem ha már idősödnek, az egészsége miatt fontos lenne, hogy kapják a senior tápot. Az idős szó relatív: kistestű esetén 9 év felett felett kb, nagytestűnél inkább 7-8 év felett, de pl német dognál már 6-7 év.

2010. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy tacsi keverékről (kb 11 kg) és egy törpe pincserről van szó. Sajnos kb egy évvel ezelőtt még Chappivel etettem őket, mert nem voltam elég felvilágosult. :( de még akkor is normálisnak találtam az emésztésüket, és azóta sincs ez másként, hála égnek.
2010. máj. 28. 11:58
 4/5 Akiteki ***** válasza:
Bevallom őszintén, amikor a kutyáim betöltötték a 8 éves kort, én is kezdtem nekik venni senior tápot. Aztán több kutyám lett, ahány darab, annyi félével kellett volna etetni őket. Így inkább kapták ők is a felnőtt tápot. Nem híztak el, arra az adagolással is oda lehet figyelni. Vettem az öregeknek vitaminokat. 15 évig éltek.
2010. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alábbi link ugyan főleg macskákról szól, de sok minden kutyákra is vonatkozik benne, és megtudhatod azt is, miért kell idős állatot senior tápokkal etetni, miért nem szabad adult tápokat kapniuk.


[link]

2014. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!