Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktatok más kutyás könyveket...

Szoktatok más kutyás könyveket is olvasni, mint a Fennel könyvek?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki más kutya szakértő könyveit, írásait is ismeri? Amiben esetleg nem pont ugyanaz van, mint a Fennel könyvekben? Ez csak azért érdekel, mert más könyvek nem nagyon kerülnek itt szóba, pedig szerintem nagyon sok jó és hasznos könyv van a boltokban, meg a neten is, és azokat valahogy soha nem "reklámozzuk". Ezért lenne jó itt összegyűjteni jó kutyás könyveket, hogy kinek mi tetszett.
2010. máj. 28. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én bevallom , h a Fennel könyvet sem olvastam.Kutyasuliba járok , és ott tanultam meg nagyon sok mindent a kutyáról nyakorlat közben , nem pedig elméletben leírva.Beleolvastam már 1-2 cikkbe neten (pl. Fennel) de nekem valaohogy nem jött be :/ Nem ír hülyeséget csak túl sok volt benne a példa és beleuntam a sztorik olvasgatásába.De lehet h a többeknek meg épp ez tetszik a Fennel könyvben , habár mást még nemigazán olvastam.

Gondolom azért a Fennel , mert többeknek bevált és ha már bevált minek keresnének másik könyvet.Ha látnék más szakértőtől származó cikket , ha érdekelne a témája biztosan beleolvasnék.

2010. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Tamar Geller: Kutyaszeretet c. könyve is jó, bár szerintem a Fennell könyv jobb. :)
2010. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Igen, szoktam. De nem azért, mert bármelyik is szentírás. Hanem mert érdekes.
2010. máj. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Konrad Lorenz Ember és Kutya címűje is nagyon jó, de módszerszinten nem tartalmaz mást, mint a Fennel könyv, illetve kevesebb a konkrét nevelési tanács benne. Mindenesetre érdekes, és Lorenz mégis csak egy nobel díjas etológus.
2010. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Én egy Fennelt sem olvastam, mert butaságnak tartom és nem is hat a kutyáimra akik anélkül is normálisak.

De a többi könyvben is csak ez van, ha rossz szólj rá, dicsérd stb....

2010. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem olvastad, honnan tudod, hogy nem hat? :O :)
2010. máj. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
most nem igazán amiatt kérdezem, hogy hat vagy nem hat, hanem mert kíváncsi vagyok, hogy mi került a kutyások kezébe, melyik könyv és ki mit gondol róla. Mert szerintem fontos több nézőpontot is megismerni, nem csak egy irányt.
2010. máj. 28. 15:38
 8/10 Akiteki ***** válasza:

Igazad van. Én minden fellelhető kutyás könyvet elolvastam. Gyerekkoromban a könyvtárban, később sorra megvettem őket.

Volt olyan, amit másnap visszavittem a boltba (fajták leírásában bődületes marhaságok voltak csillagoség árért), volt amire azt mondtam, hogy én jobbat írnék, de minél többet tájékozódik az ember, annál többet tud hasznosítani.

Konrad Lorenz alapmű, nem csak az Ember és kutya, de a Salamon király gyűrűje is nagyon tanulságos.

Gerald Durell könyveiben is sok érdekesség és igazság van, ráadásul olyan stílusban, hogy leesel a székről a röhögéstől.

2010. máj. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én pl. - ha már regényről van szó - nagyon szeretem James Herriot könyveit. Ő állatorvos volt a XX. század első felében Angliában, és az ő könyvei is nagyon jók, hasonlítanak Durrell könyveire. Meg pl. Virginia Woolf-tól a Flush egy spánielről szól, az is jó.
2010. máj. 29. 09:40
 10/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Jó ez az oldal, ha jó kérdéseket tesznek fel. Köszi az ötletet, még nem ismertem a könyveit. Fogok keresni.
2010. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!