Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hónapos németjuhász kutyám...

11 hónapos németjuhász kutyám vedlik! Ez normális? Nem korai még?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 14:51
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Vagy már ilyen idős korukban ez természetes jelenség?
2010. máj. 28. 14:52
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Mit vártál, hogy a téli bundájában lesz nyáron?

Vagy hogy érted a vedlést?

2010. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Régebben is volt Németjuhászunk..de én úgy emlékszem,hogy amikor még kisebb volt nem vedlett...vagyis nem volt látványos a vedlés...a mostani kutyánál a combtájékán látványosan vedlik.Megijedtem,hogy ez nem-e baj!De ezek szerint már ilyen idős korban is levedlik a téli bundájukat,hiába még kölyöknek számít!
2010. máj. 28. 15:00
 4/17 anonim ***** válasza:

:D

A harmadik kutyám első vedlésénál látványosabbat el sem tudtam volna képzelni (még orvoshoz is vittem... aki közölte, hogy ez normális -csak előtte jól kiröhögött).

Neki nem hullott a szőre, hanem hatalmas csómókban jött le róla (ha végig húztam a kerem a hátán egy bevásárló szatyrot meg töltöttem a szörrel)...

2010. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
milyen idős volt ekkor a kutyád?ő is még kölyök volt?
2010. máj. 28. 15:08
 6/17 anonim ***** válasza:
Enyém is rettentően vedlik,fiatalon kezdett vedleni enyém is,és nagyon intenzíven,de z enyém már március elején elkezd vedleni,április,május környékén már szép a szőre.
2010. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az én n.juhászom 3 hónapos és most vedli le a kölyökszőrét!Mivel lakásban van így a szőnyegen a leg látványosabb!Amúgy nekem nem ő az első n.juhászom és a másik is egész évben hullatta a szőrét minimálisan!
2010. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Vedleni a kígyók szoktak. Cserélik a bundájukat, hullim a szőrük. :D Nem kötözködésből mondom, de ez tényleg bántja a szemem. :D

Amúgy normális. A mi 10 hónapos kutyusunk is váltja a bundáját elég látványosan. :)

2010. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első bébiszőr levetése után már mindegy az életkor, tavaszi, őszi vedlés lesz. Talán a tavaszi látványosabb, hiszen a téli bunda vastagabb.
2010. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Már hogyne vedlene a kutya?! Vedlési időszak is van nem szőrhullató időszaknak hívják...
2010. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!