Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy csak én dramatizál...

Lehet, hogy csak én dramatizálom túl? És nincs semmi gond?

Figyelt kérdés

Sosem bántom a kutyámat, és csak akkor szólók rá erélyesebben, ha már nagyon rosszat tett

Tudja hogy mikor hol a helye, jól nevelt kutya (kiskora óta én nevelem)

Mégis valamelyik nap, egy haveromnál voltunk és leszaladt a lépcsőn, meg tudtam fogni, de az első emeleten, pont annál az ajtónál ahol a haverom lakik, csak ő a második emeleten.

Rászóltam, de NEM KIABÁLTAM, hogy „mit csináltál, nem szabad ilyet” stb..

Erre összepisilte magát, még sosem csinál előtte ilyet.

Valami baj lehet vele?

Még valami: 3 nap telt el, de ugyanúgy eszik, iszok játszik, mit előtte


Köszönöm a válaszokat


2010. máj. 28. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindig is nálad volt a kutya, vagy előtte volt más gazdája? Mert ha az előző gazda bántotta, akkor azért csinálhatja. Ha senki sem bántotta soha, akkor nem tudom. Lehet, hogy megijedt és gyors reakcióként nem tudta visszatartani a pisit. Az én kutyám is csinálta régebben, amikor rászóltam, de ritkán. Azt hiszem túl reagálod.


18/L

2010. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mindig nálam volt.

Köszönöm a gyors választ

2010. máj. 28. 17:58
 3/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Rájött, hogy most nagyon rosszat csinált és nem tudta mi lesz a következménye. Ijedtében bepisilt.

Vagy: azért szaladt el, mert nagyon kellett pisilnie, de nem sikerült megfelelően a tudtodra adnia.

Ne rágódj, néha kell egy kis erélyesség.

2010. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok esetben a vizelés, főleg ha közben a szemedbe néz a kutya, behódolást jelent. Nem kell megijedni, normális ez a jelenség. Legfőképpen a tisztelet jele irántad. Nem félelem. :)
2010. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak te dramatizálod túl. :)
2010. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

szocializációs probléma,mert félt.

baj van, de nem vele, hanem bocs,veled.

a kutyát felruházod emberi reakciókkal.

jól nevelt kutya = nem tesz rosszat!

ilyen egyszerű.

talán bánj vele kutyaként !

egy vezér tiszteletet követel, nem szeretetet,és a kutya csak a tisztelt vezért követi( nem azt akit szeret)

2010. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy bennem van a hiba, és sajnos bűntudatott sem érzek ez miatt

Bánjak vele kutyaként? Hidd el nekem, úgy bánok vele, de ez mellet szeretem is, hisz ő is egy érző lény

Tehát ne vonjunk le megfelelő konzekvenciát az ismeretek hiánya révén, főleg nem 3 mondatból

Köszönöm a hozzá szólást

2010. máj. 31. 00:09
 8/9 anonim ***** válasza:

a nagy szeretet többet árt -mint használ a kutyának !! HA NEM TÁRSUL HOZZÁ VEZÉRI SZEREP,

röviden a kutya nem azt követi aki szereti őt, hanem azt akit tisztel.

sok-sok tapasztalatot szerezhetsz egy kutyasuliban !!

ott nem a kutyát tanítják !!

téged !!

2010. máj. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
megijedt... a volt kutyám is mikor rászóltam, rögtön összepisilte magát... :) meg mikor rossz volt, megfogta a grabancát, már el is engedte magát... :S
2010. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!