Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ez ellen?

Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a kutyáktól,ma is kutyabemutató volt a suliban az osztályomnak,és nagyon féltem egy 6 éves,kifejlett kaukázusitól,pedig nagyon szelíd volt,ott volt 2 csaj,akik ezzel foglalkoztak(az eggyik a gazdája volt!),de nagyon féltem tőle,teljesen leizzadtam,szédültem,és hangosan vettem levegőt! Mit tegyek ez ellen? Olyan rossz hogy megyünk valahova,és ha van ott kutya,csak én félek tőle,pedig tök szelíd!:S
2010. máj. 28. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
keress fel egy pszichológust, aki segít legyőzni ezt a fóbiádat....bár én speciel jól fenéken billenteném az osztályfőnököt is, hogy mielőtt ilyesmit szervez nem kérdezi meg, ki az, akinek komoly félelmei vannak a kutyáktól...
2010. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan szoktasd magad hozzá a kutyák jelenlétéhez, elöbb kezd kölyök majd kistermetű kutyukkal és így tovább fokozatsoan. :) vagy tarts te is kutyát, attól tuti nem fogsz félni és legalább kiismered hogy miylen helyzetben mit kell csinálnod. Sok sikert!
2010. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem merek kutyát tartani.

De a csajok kérdezték,hogy ki fél tőlük,és mondták akkor nem kell megsimogatnom,ha nem akarom!

2010. máj. 28. 20:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szoktasd magad kutyákhoz. Először egy kisebb kutyával kellene kezdeni, mondjuk egy csivavával. Aztán szép lassan egyre nagyobbakat is megsimizhetsz. Kérd egy barátnőd segítségét. Biztosan van olyan osztálytársad, akinek kistestű aranyos, szelíd kutyája van... :) Aztán a többi meg később.
2010. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A szüleim nem engedik a kutyát,illetve anyukám nem
2010. máj. 28. 21:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ugyanez volt az egyik osztálytársammal, akinek szintén ilyen *fóbiája* volt, és azt mondta inkább hozzáér egy pókhoz mint egy kutyához, de ő saját magát *gyógyította meg*. egyszerűen vett egy nagy levegőt és megsimogatta a barátnője kutyusát, aki nagyon barátságos és nyalogatni kezdte, bár közben remegett, de ezt minden nap megtette és a végére már ott játszottak. lehet tényleg kell valami pszichológus, vagy nemtudom, de az oszttársamnak nagy volt az akaratereje. úgyhogy én csak azt tanácsolom, hogy te is vegyél egy jó nagy levegőt, gondold azt hogy egy kisbabához mész hozzá és megsimogatod. végülis semmi baj nem lesz belőle azon kívűl hogy félsz, ha szelíd a kutyus ugyanúgy fog kezelni téged. amúgy egy ideig én se mertem megsimogatni a kutyákat, aztán mióta van egy kutyusom mintha megértettem volna a testbeszédüket, és amelyik kutyus régen ugatott engem a kerítésen keresztül egyik nap odamentem és megsimogattam, és rájöttem hogy csak a szája nagy és tök barátságos kutya. bátorság :)
2010. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Ha változtatni akarsz ezen, léteznek terápiás kezelések a fóbiára. Ha nem kell túl sokat kutyák között lenned, akkor elélhetsz ezzel is.

Sokaknak vannak ilyen fóbiáik. Nekem a kígyóktól, de szerencsére azokkal ritkábban találkozunk. Bár a Balatonhoz sem merek már menni, mert egy vizisiklótól is az ájulás környékez. De ez még a jobbik, egy ismerősöm a madaraktól van így. Képzeld, mikor csapatostól mászkálnak a galambok, ő meg menekül.

2010. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek próbálkozz egy kistestű kölyökkutya megsimogatásával. A kiskutya nagyon törékeny, ráadásul nincs kinyílva a szeme. Simogasd meg a fejét, hogy érezd, milyen a tapintása a szőrének, érezd a kezeden a szívdobogását, érezd, ahogy megszaglászik.

Aztán, amikor már kiskutyához közelítesz (szerintem jó lenne egy kiskutya felnövését végigaszisztálnod)tudni fogod, hogy a kutya először mindig megszaglászik, mindenképpen először a kezedet kell felé nyújtani.

Egy kistermetű kutyának a szájába nem fér bele a kezed, nem tud megharapni vészesen. Ha oda is kapna, az sem fájdalmas, lévén egészen apró fogai vannak.

Fiatalabb koromban én is féltem a kutyáktól, eleinte az öklömet nyújtottam szaglászásra, az egészen biztosan nem fér egy kistermetű kutya szájába.


A kutyák többsége behódol, ha odadörrentesz neki, de azt is megérzik, ha félsz tőlük. Ezért nem szabad kimutatni azt.

Ha bántani akarnának, elég hangosabban rájuk szólni.

Neked csak beszélni kell a kutyához, miközben a kezedet szaglássza. Dicsérni kell, kedvesen, szelíden, és lassan, óvatosan felemelni a kezedet, hogy megsimogasd.


Nem tudom, mitől félsz igazándiból. Hogy megharap? (Sztem ez az egyetlen, amitől tartani lehet a kutyák felől. Meg csak nem erőszakol.)

Kis vagy közepes testű kutya harapását egyszerű rugással vagy ütéssel ki lehet védeni. De nem akarnak megharapni, mert farokcsóválással jelzik, ha odamehetsz hozzájuk, vagy az elismerésedre, simogatásodra várnak.


Olyan aranyosak, próbáld meg!

2010. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek embertársaink, akik különös pszichés betegségben. kutyafóbiában szenvednek. A kutyafóbiás személy az állat fajtájától, korától és méretétől függetlenül kóros mértékben írtózik az ebektől. Ez a betegség számos okból kialakulhat: lehetséges, hogy a fóbiás személyt kiskorában megharapta egy kutya, miként az is gyakori hogy a szülők indokolatlanul féltették a gyermeket a kutyáktól, ezért felcseperedén még a legjámborabb egyedek közelségét sem bírja elviselni. Szélsőséges esetben a beteg személy még a lakását sem meri elhagyni, jert az állat puszta látásától is pánikrohamot kaphat, ezért fél kimenni az utcára. Az efféle iszony szerencsére gyógyítható, a segytők lépésről lépésre zajló terápiával tudjá kezelni a kutyaiszonyt. Előbb interjút készítenek, mely során feltárják a betegség okait, majd képeket adnak a páciensnek, játékkutya simogatására bíztatják, végül pedig egy hús-vér állattal hozzák fizikai kapcsolatba.
2010. máj. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Amikor fiatalabb voltam,két kutya is megakart harapni!!

Ezért félek tőlük!

2010. máj. 30. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!