Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 6 hónapos westie-m mostanába...

A 6 hónapos westie-m mostanába rágja a farkát. Meg igy körbekörbe szaladgál a farka után. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A miénk is ezt csinálja, JÁTSZIK! Ha nem rágja elevenre, akkor tényleg csak játék, az meg ne zavarjon.
2010. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem valami szorongásos probléma lehet. És szerintem nem játék! Ezen kívül hogy viselkedik a kutya? Más kutyákkal jól kijön? Pórázon szépen közlekedik? Könnyen behívható bármilyen helyzetben? Ha egyedül marad otthon, rombol, rág, bepisil?
2010. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyomasd ki a bűzmirigyet, könnyen lehet, hogy az a baj.
2010. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

bűzmirigy, bolha, idegrendszeri probléma, unalom .. mutasd meg dokinak


emberek olyan jól tudnak szórakozni azon hogy a kutya kergeti a farkát, pedig a világ egyik legszomorubb dolga ...

2010. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem játszik:) Kölyökkutyáknál ez gyakori jelenség:)))
2010. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
amúgy ha bűzmirigyivél lenne a baj, akkor nem ez a jelenség mutatkozna, hanem szánkázna a seggén és állandóan nyalogatná magát...
2010. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a farkánál vakargatja akkor valoszinűleg bolhás?Van spot-on vagy bolhanyakörv vagy bármi más védelme?

Ha nincs akkor szerezzünk be egyet ha van akkor nincs ott egy seb?Ha seb sincs akor nem tudom.


Farokkergetés:

A kutyák esetében a farokkergetés sokszor pszichés trauma, sebészeti beavatkozás vagy betegség után lép fel. Némely fajta egyedeinél, így a bullterriernél és a német juhásznál gyakoribb a farokkergetés, mint másoknál.


A vizsgálat keretében a kutatók 15 olyan, amúgy teljesen egészséges kutyától vettek vért, amelyek megrögzötten kergették saját farkukat. Kontrollként 15 olyan eb vérét is megvizsgálták, amelyek csak ritkán vetemedtek farokkergetésre. Mint kiderült, a kontrollcsoport egyedeivel összehasonlítva a notórius farokkergetők esetében magasabb volt a koleszterin szintje.

A kutatók magyarázata szerint a magas koleszterinszint kihat az olyan agyi hormonok áramlására, mint a szerotonin, amely a hangulatot és a magatartást befolyásolja.


A szuka kutyák többet kergetik a farkukat,mint a kanok,de ezt még nem tudják megmagyarázni.


Szóval amíg az embereknek vicces jelenség a kutyánál ez és azt magyarázzák,hogy csak játszik és,hogy boldog az hatalmas tévedés!

2010. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A bűzmirigy probléma nem feltétlenül jelentkezik minden kutyánál ugyanúgy. Az enyémnél például minden előzmény nélkül, egyik napról a másikra nagyon randa bőrgyulladás jelenik meg a hátsó fertályán. Szóval, nézesse csak meg azt a bűzmirigyet és tegyen rá valami spot-ont is.
2010. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A farok kergetése és rágása SOHA SEM JÁTÉK! Állatorvos mondta nekem. Ha ilyet látunk, akkor kutyánkkal nem foglalkozunk eleget, és ezért pótcselekvésként ezt teszi, vagy lelki gondjai, szorongása van. Olyan, mint gyereknél a körömrágás. Nem természetes, oka van! Meg kell találni! Mindenképp!
2010. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!