Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlassz?

Milyen kutyafajtát ajánlassz?

Figyelt kérdés
Olyan kutyafajta kéne nekem ami eggy gazdás szeresse a családot a gyerekeket de a legjobban a gazdához kötődjön és ne engedje be a betőrőket nem kell az hogy egésznap ott üljön figyeljen csak ugasson ha valaki beakarna jönni legyen nyugodt természetű közepes kutyusra gondolok eddig a csau csaun gondolkoztam de vele az a gond hogy harap pl nem hagyhatnám ott eggy kozmetikusnál mer beleharap a kezébe meg hogy nagyon betegesek főleg a szemük begyullad ilyesmi .. Te ismersz ilyen kutyát ami ezekre igazak amit leirtam ? Előre is köszi a választ

2017. okt. 9. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Mennyit vinnéd sétálni egy nap?

Suliba vinnéd-e?

Tanítanád e minden nap?

2017. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
16%

Hát a labrador egy eléggé erre illő. Igaz nem közepes. De nagyon családbarát. Nálunk hozzám kötődik legjobban (én a család középső lány gyereke vagyok), mert én foglalkozok vele a legtöbbet. Kozmetikushoz nem is nagyon kell vinni. Igényli a sétát, foglalkozás. (Mondjuk ezt minden kutya)

Tudom házőrzőnek nehéz elképzelni de a miénk mimdenkit ugat, őrzi a házat, kivéve ha olyan van akinél látja hogy úgy viszonyulunk ahhoz az emberhez.

2017. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért fontos annyira, hogy "egygazdás" legyen?
2017. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Én is a labradort ajánlanám
2017. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyi keveréket. Strapabíróbbak, kevesebb az örökletes betegség, a menhely dolgozói ismerik a jellemüket, tudnak segíteni a választásnál. Ja, és végtelenül hálás kutyák.
2017. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyen kutyafajtákat, de ahhoz hogy ajánlani tudjak, kellene még pár információ.

- mennyi pénzt szánnál a vételárra?

- mennyit tudnál vele naponta minimum sétálni?

- kutyaiskolába járnál-e vele?

- van-e kutyás tapasztalatod, volt-e már kutyád, és ha igen, milyen?

- csak udvaron tartanád? vagy ha akar, bemehetne a házba is hozzátok?

2017. okt. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

3-as válaszoló vagyok. Kedves kérdező, kérlek ne irkálj nekem privátot.

Idézlek: "Téged ez miért érdekel ? Ne menjünk már bele a magánéletembe köszi"


Egyáltalán nem érdekel a magánéleted, én a 3-as válaszomban a kutyáról kérdeztelek.

Az úgynevezett egygazdás kutyák nevelése általában kíván némi kutyás tapasztalatot. Nem ajánlhatunk csak úgy a vakvilágba akármilyen fajtát akárkinek, infók hiányában.

Egyébként annak a válaszolónak, aki a menhelyi kutyát írta, teljesen igaza van.

Ha csak azért kell egygazdás kutya, hogy valaki körberajongjon, a menhelyről kihozott bármilyen fajta/keverék kutya jó választás lesz, az a kutya örökre hálás lesz. Nekem van mentett kutyám (is), szóval tapasztalatból is írom.

Ha pedig csak azért, hogy ne bratyizzon idegenekkel, ne fogadjon el mástól kaját stb. erre nincs külön fajta kitalálva, ellenben sok foglalkozással, tanítással bármelyiknél elérhető, hogy ezeket a dolgokat megtanulja.

2017. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát egy labrador szinte biztosan nem lesz "egygazdás". Az enyém is és a legtöbb, akit ismerek, szereti az embereket, vadidegenekhez ugyanúgy odabújik, ha megsimogatják, mint hozzám, töretlen a bizalma az emberekben, idegenekben is, ilyen az alaptermészete és pont ez az a tulajdonsága, amit a legjobban értékelek benne. Egy csomószor előfordult már, hogy tőlünk néhány méterre álló idegen ember hívta a saját kutyáját és ő ment oda, meg ilyenek :) Az enyém mondjuk éppen mutat némi light területvédő ösztönt, ha egyedül van, megugatja a kapu előtt álló idegent, szóval mondjuk, hogy jelzőkutyának jó lehet, de ez se igaz mindre.
2017. okt. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Őrző védő kutyák általába egy gazdásak de van egy olyan rossz hírem hogy minden kutya harap. Ragadozó állatok és védekezésből is haraphatnak. A nevelt kutyáknál ritkábban fordul elő mert megtanulják helyzeteket kezelni de naluk is előfordul hogy ösztönből reagál és oda kap.
2017. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!