Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom hová tenni, nem is...

Nem tudom hová tenni, nem is igazán értem. Ez mi?

Figyelt kérdés

Lányoméknak 11 évig hűséges kaukázusi farkasölő kutyájuknak 2 hét alatt akkora daganat nőtt a farán, mint egy labda. Nem a helyi állatorvos,hanem egy többezres lélekszámú község (rendelője is van) ment ki, az amúgy is aktuális kötelező oltás beadása miatt kb. 3 hete. Pénteken már annyira rosszul volt a kutya, hogy lábra sem tudott állni. Felhívták a helyi állatorvost, aki kb. tehénelléshez, meg kismalacok heréléséhez ért. Adott neki injekciót, nem lett jobban.

Ma kihívták a másik orvost, hogy altassa el, mert menthetetlen, alig élt, de nem akarták,hogy tovább szenvedjen.Se enni,se mozogni nem tudott már.


Ami a fő kérdésem és számomra érthetetlen, hogy kiment az állatorvos,beadta az injekciót, szerencsére békésen gyorsan elpusztult a kutya. Viszont azt KÉRTE az állatorvos, hogy mondják azt a lányomék, hogy magától pusztult el, nem az injekció által. MI EZ?? Ráadásul még azt is kérte, hogy 5 évig tartsák meg a kutya könyvét. Esküszöm, nem tudom hová tenni, és fel is háborít. A lányom egyébként is maga alatt van, nem igazán akarok vele erről beszélni, mert 11 év mégis csak tizenegy év, és ez az egész ma történt. Máshol is van ilyen, vagy van valami stikli benne? Szegény amúgy is elpusztult volna pár napon belül, annyira beteg volt, akkor az állatorvos miért mondhatott ilyet?



2017. okt. 10. 21:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2 hét alatt nem nő akkorára egy daganat, hogy az műthetetlen legyen. Hamarabb el kellett volna vinni a kutyát orvoshoz
2017. okt. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel, hogy vergődök-e, vagy sem. Amit tudtak megtettek. Nem ti láttátok a lányom és az 5 éves unokám kisírt szemeit.

Inkább vergődök, de ma már azt is mondta a lányom, hogy a faluban, ahol élnek, ez az állatorvos már mástól is ezt "kérte".


Annyi tapasztalatom van, hogy amikor anyumék tacskóját kellett elaltatni, mert végső stádiumban volt, a megyeszékhelyről kihívott állatorvos először elaltatta, és a "gyilkos" injekciót csak utána adta be neki.


Nekem is ez a sejtésem, hogy nem járt el humánusan. Mint írtam, nem voltam ott. Lányomék költöznek egy másik házba a közeljövőben, mondta is, hogy milyen jó lesz, mert új környék, szelíd kutya volt a hatalmas termete ellenére, de idegent soha nem engedett be, ha bedobtak neki ételt, soha nem ette meg.

Vádaskodjatok kedvetekre, más megoldás nem volt. Direkt nem írok megyét, sem községet, sem falut, mert nem ismerem a mostani szabályokat, nem szeretnék sem a lányomnak, sem az orvosnak bajt. Visszacsinálni már nem lehet. :(

Egyébként köszönöm a válaszokat.

2017. okt. 11. 14:26
 13/17 anonim ***** válasza:
28%
Nem lehet, hogy az unoka miatt kérdte ezt az orvos? Ne bántsa még a gyereket az, hogy a gazdái altatták el. Az oltásit pedig miért ne lehetne megtartani??? Mi sem dobtuk ki a kutya halála után. Nem az orvost kellene okolni, el kellett volna vinni a kutyát egy felszerelt rendelőbe. Nem "lódoktorral kezeltetni".
2017. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is egy szurit kapott csak és azért kérte a titkolózást...

Egyébként meg megyeszékhely ide vagy oda, lehet orvost váltani. Nem hiszem el, hogy csak két orvos van a megyében. Kb minden sarkon van már rendelő. Nem bántásként írom, csak kicsit uncsi már itt gyakorin, hogy arra hivatkoznak, hogy nincs orvos a környéken, vagy este vagy ekkor akkor... Amúgy hiába írod a lányod kisírt szemét, senki nem fogja megsajnálni. Te is inkább a kutyát sajnáld, aki kínok kínját élte át ilyen altatás mellett.

2017. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De ha egy szurit is kapott volna, ki veszi elő miatta az állatorvost? Hogyan derülhetne ki? A kérdező azt írta, békésen halt meg a kutya! Nos, ha bódító injekció nélkül csinálta volna az orvos, akkor a látványos a kutya haláltusája!!!
2017. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
35%

Milyen stikli? Az orvosnak el kell számolni a végzetes injekcióval, ha beadta a kutyának, annak nyoma van. Ő nem tagadhatja le!

Szerintem valamit félreértettél, vagy tényleg a kisgyerek miatt mondhatta az orvos, azt, amit...

2017. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mikor értik meg végre az emberek,hogy a házhoz járós orvosok max oltásra jól másra nem.


Lehet egy műtettel menthető lehetett volna a kutya,csak ahhoz vérvizsgálat,szövetminta kellett volna vagyis egy felszerelt rendelő.


Már ne haragudj,de egy injekciótól hogy lett volna jobban??? Gyulladás csökkentő vagy vitamin szuri ilyenkor édes kevés.


Érdekes az orvos állítása,hogy ne mondják meg,hogy el lett altatva, meg 5 évig tartsák meg az oltási könyvet,ez fura.


MIkor daganat miatt altatni kellett a 7 éves kutyánkat (lépén volt sajnos,rossz indulatú) Akkor nekünk nem mondták egy szóval sem,hogy őrizzük meg a könyvet. Igazából átlósan rá lett írva a könyvre,hogy elaltatva és orvosi pecsét. Nekünk persze a szekrénybe porosodik. De ki is dobhattuk volna.

2017. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!