Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka hogy a két...

Kopasz Viktoria kérdése:

Mi lehet az oka hogy a két kutyám ősszeverekedik. Két huskym van, apja és fia, az egyik 1,5 a másik 3 éves. Eddig jól megvoltak, de most álandoan egymásnak mennek, hogy tudnám őket megbêkiteni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 13. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ivarosak? Bár abból kiindulva, hogy apa és fia, gondolom igen. Vidd el őket ivartalanítani elsőkörben. Utána meg kezd el neveleni őket, és mozgasd le őket rendesen. Mennyit mozognak?
2017. okt. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Dominanciaharcot vívnak, a vezérségért akarnak megküzdeni.

Ivartalanítani mindenképpen szükséges, emellett mindenféle harcra utaló jelzést is már tiltani kell. Neked kell lenned ugyanis a vezetőnek.

2017. okt. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a problèma,hogy az állatorvos azt mondta hogy nem biztos hogy nem fognak útána is verekedni,azt tanácsolta probáljam kivárni milesz a bunyó vêge,mert valamelyiknek engedni kell a másiknak,de oldalrol megfigyelve nem ugy tűnik,ezért szoktuk 5 perc után szétkapni őket.
2017. okt. 13. 09:38
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos nem viselkedési szakértő. Soknak nincs is saját kutyája, soha életében nem nevelt kutyát. Ez olyan mintha befektetési tanácsokat kérnél az ABC-ben a pénztárostól. Ő is pénzzel dolgozik nap mint nap, de azért nem ugyanaz a szakma. Keress fel egy kutyakiképzőt, aki ért is hozzá.
2017. okt. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos nem kutyakiképző...

Az ivartalanítás mindenképpen jót tesz, nem rögtön, de pár hónap elteltével kiürülnek a nemi hormonok belőlük.

Mellette természetesen nevelni, tiltani is kell őket.

Én nem javasolnám, hogy várd meg, mi lesz a vége, mert nem csak súlyos sérülésekkel, hanem akár egyikük halálával is végződhet a dolog. Sokkal inkább azt javaslom, hogy már összeugrani sem szabad engedni őket. Már az arra utaló jeleket is tiltani kell azonnal.

2017. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm
2017. okt. 13. 13:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Hogyan tiltcsam,az a baj hogy az idősebb halgat rám de utána gondol egyett és megkőrnyèkezi a kicsit és utána már mindkettő morog ès kezdődik a bunyó.Amugy ez most kezdődőt egy hete
2017. okt. 13. 15:06
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

A fiatalabb kamaszodik, próbálgatja a szárnyait, feszegeti a határait. A kutyák nincsenek tisztában a rokoni kapcsolatokkal, ők csak rivális kanokként néznek egymásra. Ivartalanítás nem ártana.


Ha meg látod, hogy már mozdulnának egymásra, akkor szólj rájuk! Ha meg elkezdenek bunyózni, akkor nyakon öntés vízzel vagy közéjük dobsz egy kavicsokkal teli vizes flakont (a hirtelen zaj kizökkenti őket) vagy közbelépsz és szétszeded őket a grabancnál fogva és a "kezdeményezőt" meg leszorítod a földre amíg küzd, közben ugasd le a fejét, hogy NEM!

2017. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Miért kellett két husky? Pláne úgy, hogy egyel sem bírsz el? Mennyit mozgatod őket? Miért nem állítottad le ezt a viselkedést már a kezdetekkor? Miért nem nevelted eddig őket?


Letiltani jelenleg sehogy nem fogod tudni, mert egyik felett sincs normális kontrollod. Először kezd el őket nevelni külön, addig pedig ne engedd össze őket! Kiképző, kutyaiskola ezen a szinten már mindenképp kelleni fog! Egyedül te ezt már nem fogod tudni megoldani. De arra készülj fel, hogy ez több hónapnyi, ha nem több éves meló lesz.


Kár volt a nevelést elhanyagolni és kár volt szaporítani...

2017. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az a baj ,hogy nem terveztem 2 fiú kutyát tartani,de a kicsi beteges volt sokáig és amire kikezelték már majdnem 1 êves volt,a nagyobal foglalkoztam ő halgatt is rám,de nem elēggê,a kicsi pedig bűjosabb,mert jó nèhány êjszakát tőltőtem mellete betegsêge alat,igy nem igazán tudtam tanitani,de ezek a verekedèsek most kezdődtek egy hete.Azelőt ha volt is valami bunyo,a kicsi mindig meghunyászkodott ès utána bèke volt kőztűk.Tisztába vagyok vele,hogy èn rontottam el a nevelésűket,de szeretnèm valahogy hejre hozni,ahoz hogy mindkettő megmaradjon.
2017. okt. 14. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!