Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kölyökkutya falánk és...

Minden kölyökkutya falánk és "haspók"?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos rövid szőrű collie-m. Elképesztő, mennyire falánk, minden felzabál, ami egy kicsit is ehető vagy annak tűnik. Teljesen étel-orientált, gyakorlatilag ez érdekli szinte egyedül, ez azért jó, mert így lehet tanítani, de nekem kicsit "sok" valahogy...Volt már pár kutyám, és nem emlékszem arra, hogy ennyire haspókok lettek volna. jó tenyésztőtől van, szuperprémium tápot kap+rágcsálnivaló marhacsontot rendszeresen, no és jutalomfalatokat. Ez normális, vagy azért is lehet ez, mert közeledik a tél?

2017. okt. 14. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mind ilyen haspók. De sokszor azért is vesznek dolgokat a szájukba, mert a szagláson és a halláson kívül ízleléssel is próbálkoznak megismerni a világot. Ráadásul fejlődésben levő szervezet, így hát kell neki az energia. De gyakran attól is falánkabbá válnak, ha ivartalanítják őket.
2017. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik, de nagyon sok igen.

A mindent felzabálásról sürgősen le kell nevelni, míg baj nem történik.

2017. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez lenne a normális minden kölyöknél. Általában elmondható, hogy a nagyon evős kölykök a jó ösztönűek is.
2017. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem hosszú szőrű collie-jaim vannak, két fiú, most 4,5 és 6 évesek. Mindketten imádnak enni, bármit bármilyen mennyiségben felporszívóznak pici koruk óta. Ha valami különlegességet kapnak a táp mellé, akkor szinte megfulladnak, annyira tömik magukba rágás nélkül. Amit írsz, a totális étel-orientáltság, meg hogy szinte csak az érdekli, na az az idősebbik fiamra teljesen igaz :D Őt nehéz volt lenevelni kölyökkorában arról, hogy ne állandóan a földön legyen az orra, hogy mit lehetne onnan felenni, de ebben nagyon szigorú és következetes voltam. Kunyizás terén annyira nem vagyunk (már) szigorúak vele :) Ő a mai napig kajafüggő egészen elképesztő mértékben, de én nem bánom, mert épp ezért nagyon jól motiválható kajával :) Szóval nem kirívó eset a kutyusod, és következetes neveléssel kontrollálható ez a falánkság.
2017. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!