Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnam megoldani hogy ne...

Zsír Áf kérdése:

Hogy tudnam megoldani hogy ne szokjon ki a kutya?

Figyelt kérdés

Mopsz kiskutyam van. Januarban lesz egy eves. Reggel a kocsival ki este a beallasnal ki akar szokni a nagykapunk. A kiskapu ugy nem erdekli annyira.

Mit tegyek hogy leszokjon rola?

Ilyenkor se megfogni se semmi nem hatja meg. Kergetozunk de neki tetszik. Nekem nem annyira. Juti falat sem nagy szam neki. Be szoktam zarni ot par percre a kishazba hogy ne keruljon a kerek ala...de nem csipi. Szerintem.

Arra gondoltam hogy valami nyakorv kellene vagy ilyesmi hogy mikor kinyitom a kaput ne akarjon oda menni es megrazza egy picit amig leszokik rola hasznalnank. Van ilyen? Hol mennyiert?

Koszonom a nem kertesz valaszokat.



2017. okt. 14. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Első körben Mopszot nem szabad kertben tartani és itt meg is oldódott a probléma mert ha nincs a kertben amikor nyitva a kapu akkor nem tud kiszökni.


Különben a kutyád ritka neveletlen és neked az olvasottak alapján lövésed sincs sem a kutya neveléséről sem az igényeiről. Javasolnám, hogy engedd be a lakásba azt a szerencsétlen kutyát mert ha olyan telünk lesz mint a tavaly volt akkor ő már nem fogja megélmi a nyarat.

Utána pedig keress egy kutyaiskolát ahol segítenek megoldani a nevelési gondjaid.

2017. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy cane corso kutyánk van,egyszer vágtatott csak úgy ki a kapun...eléggé leszidtam (az egész környék zengett,szerintem azt hitték bolond vagyok..de egy főút előtt lakunk) csúszva ment be a kutya. Azóta elég csak ránéznem, eszébe nem jut a kapu vonalát átlépni ha nem hívom.
2017. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem eggig nemetjuhaszok voltak. Azokat konnyu volt nevelni. De o fafeju. Beszeltem allatorvossal tenyesztokkel azt mondtak ahol most alszik jo hely nekik. Nem kell a lakasban tartani. Bocsi elso... :)
2017. okt. 14. 16:13
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Kistestű kutyát nem tartunk az udvaron csak. Rövid szűrő kutyát nem tartunk az udvaron csak.

Tudod mi a mopsz? Kistestű, rövid szőrű kutya ami ráadásul tele van örökletes betegségekkel mert túltenyésztett, és mivel a tiéd biztos nem tenyésztőtől van mert akkor valamit legalább értenél hozzá, ezért lassan lenullázod a kilátásait a jövőre ha továbbra is így folytatod a tartását.


Tartsd a házban ahogy kéne és le van a gond.

2017. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Max szaporító mondja hogy jó neki az udvaron, neki édesmindegy meddig húzza a kutyád. :D Egy tenyésztő soha nem mondana ilyet, elmondom neked az IGAZI tenyésztők még sokszor a nagytestű vagy hosszú szőrű kutyájukat is a lakásban tartják.
2017. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Egy tenyésztő sem adna el mopszot udvarra, szóval eléggé kételem.
2017. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

1. Bármit is mondasz, a mopsz szobakutya. Tilos udvaron tartani. Aki ezt mondta, az nem tenyésztő volt, az biztos. Udvarra el sem adna kutyát.

2. Meg kell tanítani neki:

- behívás (sétán megy?)

- kapuszabály

E nyakörvet ilyen kicsi és beteges kutyának nagyon nem javaslom, ráadásul nem is biztos, hogy használna. Egyébkén 30 ezer körül van, vagy efelett.

Nevelni, nevelni. Meg lehet rá tanítani.

2017. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Neveléssel. Kapuszabályjal. Ezzel miért nem próbálkoztál eddig? De ha nem bírsz el még egy kölyök mopsszal sem, érdemes lenne kutyaiskolában gondolkozni.
2017. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na a kutyát nem kergetjük max játékból. A falkavezér nem könnyörög vagy kergetőzik hanem ,,parancsot ad,, ami az lenne hogy gyere ide és a kutyanak oda kell menni. A kapu szabályt úgy tanítottam hogy egy műanyag üvegbe kavicsot tettem és mikor a kutya átlépte a kapu vonalát megráztam mellette és vissza hívtam amiért jutalmat kapot. Ezt sokszor gyakarolni és a későbbiekben is néha hogy tudatusoljon és el ne felejtse. Persze ezt pórázzal is kell csak akkor nincs büntetés (üvegrázás) ha kilép hiszen sétálni mentek. A másik hogy kistestű és érdemes lenne elzárni amig a kocsival mozgolodsz mer ha alá vagy elé keveredik nem biztos hogy látni fogod. (Az egyik macskánk sajnos ennek lett áldozota hogy kiszökött a kocsiból meg nem is lehetet látni hogy alá futott).
2017. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!