Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet Németjuhász...

Mikor lehet Németjuhász kutyát elkezdeni tanítani?

Figyelt kérdés
A én kutyám 8 hetes. Már meg lehet neki tanítani, hogy hova ürítsen? És a továbi képzéseket mikor lehet neki tanítani, illetve ha nem akarom kutyaiskolába vinni, akkor milyen alapok kellenek a tanításhoz?
2010. máj. 29. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Simán taníthagtahtod, 8 hetesen alakul ki a kötődés feléd.

Még baba, de az alapvető szabályokat már most tisztázni kell,pl: be mehet e a szobába, felmehet e az ágyra(nem) , milyen rituálé szerint kap majd enni( le kell ülni) . A szobatisztaságot is elkezdheted, ha rajtakapod( és csak akkor) meg kell fogni és ki kell vinni arra a helyre ahová szerenéd, hogy pisiljen/kakiljon. Mivel még baba, nagy türelem kell, de tanítsd mindenképen.

Vannak amúgy kutyaovik ahova már ilyen pici korban lehet vinni őket.

2010. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát én javaslom spórolj pénzt a kutyaiskolára, ha ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztában. Később nagyon megbosszulja magát a rossz döntésed.
2010. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!:) Hasznos volt! Meg fogom próbálni jól tanítani! Kutyaovira meg nincs szükség, mert én akarom megtanítani!:D
2010. máj. 29. 12:49
 4/10 anonim ***** válasza:
A kutyaiskolában is te tanítod, nehogy azt hidd majd valaki más, te meg csak nézed. Tényleg nem vagy valami tájékozott.
2010. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Kicsit aggódom a hozzáállásod miatt, mert ennek nagyon rossz vége lesz.

Képzelj el egy olyan kutyát, amelyik mindenre és mindenkire támadni fog. Na, az lesz a TE kutyád felnőtt korára :((

A kutyaoktatás hozzáértést igényel, ami nálad a jelek szerint hiányzik. Vidd el kutyaoviba és meglátod mekkorát tévedtél !!!

Én látom a jó szándékot benned, és csak reménykedem, hogy nem egy közveszélyes kutyát akarsz faragni belőle.

2010. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a kutyának kell a kutyaiskola, hanem neked, hogy ne itt kelljen ilyeneket kérdezned! Az ovit pedig sehogy sem tudod pótolni, mert kutyákkal kell találkoznia ahhoz, hogy kialakuljanak benne a természetes viselkedésformák. Gondold át mégegyszer, mielőtt rosszul döntenél!
2010. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Látom, nem értjük egymást! Tudom, hogy a kutyasuliba is én tanítom a kutyát, de drágállom! Meg itthon is meg lehet tanítani! Egyébként egy kutyát se neveltünk támadónak! Mindegyik szerette az embereket! Te el vagy tévedve nagyon!

Nem akarok veszekedni! Én tudom mit akarok! Én csak annyit kérdeztem, h mikor lehet elkezdeni a tanítást, mertmég soha nem volt fajtiszta kutyám! És azt akarom h sokmindent megtanuljon, és okos legyen! Nagyon szeretem et a kis "dögöt"!:)

2010. máj. 29. 20:10
 8/10 anonim ***** válasza:
A kutyának tök mindegy, fajtatiszta ,vagy keverék.Amikor gazdához kerül, mindegyiket egyformán kell nevelni.
2010. máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én csak annyit kérdeztem, h mikor lehet elkezdeni a tanítást, mertmég soha nem volt fajtiszta kutyám!"

ROTFL :) Ja, gondolom eddig kutya-macska hibridjeid voltak. :)))


Na, jól van, akkor tanítsd egyedül! Csak tudnám, hogy ha ilyen okos vagy, akkor miért itt kérdezel teljesen triviális dolgokat? Azt azért tudod, hogy meliyk a kutya eleje és hátulja?

2010. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aztaquva!!

De utálom az ilyen embereket lóf4szt nem tud a kutyáról de már itt okoskodik h ő majd megneveli és hülyeségeket beszél a válaszaiban.Miért nem lehet elfogadni a kutyához értő emberek tanácsait ?! Miért hiszed olyan okosnak magad ?

"Én csak annyit kérdeztem, h mikor lehet elkezdeni a tanítást, mertmég soha nem volt fajtiszta kutyám"

"Kutyaovira meg nincs szükség, mert én akarom megtanítani!:D"

Már ebből a 2 válaszodból megmondja akárki h gőzöd sincs a kutyákról, akkor mégis hogyan akarod nevelni ? Legyél már észnél!!!

A kutyaoviba am sem kell fizetni , mert ott csak szocializálódik a kutyád és még nem tanul.De gondolom azt sem tudod h mire jó a szocializálás...


Am hogy válaszoljak is a kérdésedre 12 hetesen már el lehet kezdeni a tanítást , de csak rövid ideig mert nem szabad túlterhelni , de mivel nem értesz a kutyához nem fogod tudni h mikor elég....

2010. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!