Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Stafford megfelelő nevelés...

N,Gábor. kérdése:

Egy Stafford megfelelő neveléssel jól kijönne 1 jack russel-el?

Figyelt kérdés
Jack russel elég kötekedős fajta, és féltem 1 kicsit a stafford-tól.
2017. okt. 15. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő neveléssel bármilyen kutya kijön bármilyennel. Egy pitbull is egy csivavával. A jack russel sem kötekedős fajta, csak magas a mozgásigénye és ha nem fárasztják le akkor hajlamos "idegesítő" lenni és rombolni. Az pedig ha te jacked kötekedik (ami alatt nem tudom mit értesz pontosan) akkor valami nem stimmel, nevelni kell rajta viszont addig semmiképpen ne hozz semmilyen fajta új kutyát amíg ez nincs megoldva. Egyébként vannak szimplán egyke típusú kutyák akik nem igazán szeretnek más kutyákat.
2017. okt. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A jack russelt is meg kell nevelni. Amíg bármelyikük nevelésében, szocializációjában van gond, addig ne engedd össze őket. Tehát amíg egy normál hangerejű "nem"-re nem áll le mindkettő a más kutya dominálgatásáról, földről felevésről, felugrálásról, bármilyen másik állat kergetéséről, stb., addig ne legyenek együtt, illetve ne is vállalj be több kutyát.
2017. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3 kutyám volt eddig: Német juhász, jagd terrier, és most van jack russel ami 1 éves.Ő véletlen szerüen került hozzánk, még csak 1 éves. A kötekedést úgy értettem hogy nagyon szeret mozogni és más kutyával játszani(pl a másik kutya lepihenne, az enyém piszkálja még tovább.) Parancsokat normál hangnembe is betartja. És hát nem tudom mennyire viselné el a stafford hogy a nyakán lógna folyton a jack..
2017. okt. 15. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem is igazán kötekedés, szimplán csak örökmozgó, több foglalkozást igényel. Megfelelő fárasztással és mozgatással lehet kicsit lenyugtatni, viszont egy évet várj még bármilyen új kutya érkezése előtt, a két év különbség a legideálisabb. Addig is tudod finomítani a nevelését.
2017. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 15. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!