Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami nem oké a kutyámmal,...

Valami nem oké a kutyámmal, mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk és nagyon ritkán hordtuk sétálni. Anyu iszonyat túletette és elhízott, ezért úgy döntöttem elhordom sétálni. Tegnap kényelmesen mentünk 3 km-t, élvezte. Utána sokat ivott.

Amit tudni kell róla:

10 éves kb, beagle. El van hizva. Van valami a torkával mert így röfögve szimatol meg liheg, egy kis sétától is liheg, nem nagyon emeli fel a fejét, lóg a hasa is. Ezek eddig is megvoltak csak apukám azt mondja mindig h nincs neki baja, és sosem engedte hogy elvigyem dokihoz.

Tegnapi séti után ma egész nap lustizik, meg anyukám azt mondta hányt is.

Holnap megyünk orvoshoz most már mindenképp, csak esetleg addig tudna valaki valamit írni hogy mitől van ez?

Ma is eljöttünk sétálni, lelkes, de amúgy ma csak feküdt.



2017. okt. 17. 21:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Az elhízás megterheli a szívet, tüdőt, úgy mindent.

Remélhetőleg jó orvosod van és segíteni fog, hogyan fogyaszd le kíméletesen a kutyádat.

2017. okt. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Igen ezen vagyok hogy lefogyjon saját alkatának megfelelően.

Ma valamiért enni sem eszik. Nem lehet hogy sok volt hirtelen neki a tegnapi séta? Mondjuk akkor ma nem jött volna el sétálni... hm :(

2017. okt. 17. 21:41
 3/22 A kérdező kommentje:
Anyuék tápot adtak neki, azt úgy néz ki hogy már utálja, most viszont adtam neki a macskám konzervjéből és azt kétpofira falta, meg sokat iszik. Most a házában van
2017. okt. 17. 22:11
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan 10 éves kutyának, aki el van hízva, soha nem mozgott, baromi sok a 3 km.

Szerencsétlen ott fog melletted szívrohamot kapni!

Amellett az ízületei sem lehetnek rendben, mert a beagle nem kövérségre van kalibrálva.

Olyan mintha egy 250 kg-os 70 évest maratonra kényszerítenél.

Persze, hogy lelkes, mert valami közös program van kilátásban és ennek az élete árán is örül.

Gondolkodj ember!

Most egy pár napig hagyd békén, hadd jöjjön rendbe, aztán csak fokozatosan, először egy 1 hétig csak 500 m, utána egy hétig 800 és így lehet emelni 2,5 hónap alatt 3 km-re.

De ha közben zabáltatjátok csupa hizlalóval, akkor nem nagy jövőt jósolok szegényke elhízott szívének.

Vannak diétás tápok, tessék neki azt adni!

2017. okt. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Így néz ki

2017. okt. 17. 22:27
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát kövérke, tény a tény!

Állatorvossal beszéld meg, hogy melyik diétás tápot adjátok neki.

Én lefogyasztottam a kutyám 6 éve, de már nem emlékszem melyik volt, mert többet is kipróbáltunk.

Tudom, hogy csalánlevél volt benne, répa, meg ilyesmik.

Az enyém sem szerette, de belekevertem az alutasakos macskakajából egy-két kanállal és megette csórikám.

2017. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp megbeszélek vele mindent
2017. okt. 17. 22:48
 8/22 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=k%F6v%E9r+k..


Fokozatosan terheld sétával a kutyát, és vegyél neki egy jó ízületvédőt is.

2017. okt. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2017. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Kövér a kutyád és mégis tömöd ,ráadásul nem neki való étellel. Nem árt neki, ha a megszokott tápjából nem eszik. Csupán nem éhes, azért tud válogatni. A fogyáshoz vezető út ott kezdődik, hogy nem engedjük válogatni a kutyát.
2017. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!