Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami nem oké a kutyámmal,...

Valami nem oké a kutyámmal, mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk és nagyon ritkán hordtuk sétálni. Anyu iszonyat túletette és elhízott, ezért úgy döntöttem elhordom sétálni. Tegnap kényelmesen mentünk 3 km-t, élvezte. Utána sokat ivott.

Amit tudni kell róla:

10 éves kb, beagle. El van hizva. Van valami a torkával mert így röfögve szimatol meg liheg, egy kis sétától is liheg, nem nagyon emeli fel a fejét, lóg a hasa is. Ezek eddig is megvoltak csak apukám azt mondja mindig h nincs neki baja, és sosem engedte hogy elvigyem dokihoz.

Tegnapi séti után ma egész nap lustizik, meg anyukám azt mondta hányt is.

Holnap megyünk orvoshoz most már mindenképp, csak esetleg addig tudna valaki valamit írni hogy mitől van ez?

Ma is eljöttünk sétálni, lelkes, de amúgy ma csak feküdt.



2017. okt. 17. 21:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem tömtem, és azért adtam neki a cicám alutasakos kajájából, mert ma nem evett, a táphoz hozzá sem nyúlt, hogy azért egyen valamit. Tudom hogy kövér és nem is tömöm. De ennie csak kellett ma valamit. Szerencsére inni iszik bőven
2017. okt. 17. 23:35
 12/22 anonim ***** válasza:

Egy vérvétel azért nem ártana, mert ha kövér és sokat iszik, lehet, hogy cukorbeteg.

Ez nem vicc!

2017. okt. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam, meg a pajzsmirigy alulműködésre is
2017. okt. 18. 00:02
 14/22 A kérdező kommentje:

Na sziasztok, voltunk orvosnál!


Ciszta van a torkában-ezért hörög.

A cukra teljesen jó.

III/IV szívzöreje van.

Allergiás valamire.

Emlődaganatot találtak nála.

Gyulladás van a szervezetében, be vannak dagadva a nyirokcsomói.

Kapott antibiotikumot, probiotikumot, meg egy gélt amivel külsőleg kenni kell a torkát (a cisztára) illetve egy fájdalomcsillapítót ha sántítana, nehezen menne.

Aztán tanácsot is kaptam arról hogy hogyan fogyjon kíméletesen.

Vért vettek tőle, további vizsgálatok és kezelések a vérkép elkészülését követően folytatódnak

2017. okt. 18. 19:01
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm, hogy elmondtad!

Azt ugyan nem tudom, hogy mi az a III/IV szívzörej, de azt igen, hogy a melldaganatát ne műttessétek meg, ameddig nem okvetlenül muszáj, vagy soha.

Rossz tapasztalatok vannak e téren.

2017. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nőstény kutya és ivaros?

Sanszos, hogy emlőrák lesz sajnos.

Jóindulatú daganatok is előfordulhatnak, ezeket elég leműttetni és kész.

Ha viszont rosszindulatú, akkor hiába szedik ki őket, olyankor a méhet is ki kellene venni, mielőtt áttétes lesz.

Az orvos mit mondott?

A cisztát elég csak kenegetni, el fog múlni attól?


A ciszta a nyirokcsomó duzzanatok miatt lehet, a nyirokcsomók pedig valószínűleg összefüggésben vannak az emlődaganataival. :(

Mindenesetre jobbulást a kutyádnak!

2017. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16


Nekem sajnos 3 ivartalanított kutyám is emlődaganat műtét után 5-6 hónappal pusztult el, az egyik máj, a másik kettő tüdőáttétben.

A mostani 12 éves kutyám is ivartalanítva van, - nálam ez nem is lehetne másképp - de két melle daganatos.

Nem tudom mi ez a járvány!

Őt nem fogom megműttetni, két éve tudjuk a daganatot és egyelőre semmi baja. Ha megműttettem volna, ő is elmegy félév után.

2017. okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

... és még annyit!

Pedig nem is valami kényes, agyontenyésztett fajkutyák, hanem innen-onnan befogadott, különböző "szerelemgyerekek":)

2017. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%

Miért is kellene megvárni, hogy áttét adjon a melldaganat???

Minél előbb megműtik, annál nagyobb az esélye a túlélésre. Valszeg aki műtét utáni áttétekről írt, annál már túl későn vették észre... S ez nem is egy hatalmas műtét!!

2017. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha bennmarad a daganat, hamarabb meghal a kutya. Hihetetlen ez az ósdi szemlélet, miszerint ne nyúljunk a rákhoz, mert akkor itt a vég. Pffffffff....
2017. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!