Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kiskutyát...

Szeretnék egy kiskutyát karácsonyra. Hol találok ingyen?

Figyelt kérdés

Keverék kutyust szeretnék, pár heteset. Olyat, ami felnőttként is picike marad(max 3 kilo). Hol találok ingyen elvihető ilyen kutyit? Amit december 20 körül lehet elválasztani.

(Nem menhelyről)

Előre is köszi a segítséget!



2017. okt. 18. 17:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Hát figyelj, ha keveréket szeretnél, a menhely maradt, vagy állatvédő szervezet, de ilyen helyekről, mint a jófogás, meg apróhirdetésekből, piacról, újsághirdetésből, ismerőstől soha nem hozunk kutyát. Nem támogatjuk a szaporítókat, még akkor sem, ha nem kérnek érte pénzt, ivartalanítaniuk kellett volna, vagy minimum megelőzni az alom megszületését.
2017. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%
allatok.info :)
2017. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Egy kistestű kutya havi ellátása is 20.000 ft alsó hangon. Ebben a váratlan orvosi költség és a kutyaiskola nincs benne. Az első 2-3 hónapot duplázd meg. Ezekre lesz pénzed? Kutyaiskolára lesz időd, pénzed? Ekkora kutyát csak lakásban lehet tartani, lesz időd 6 hónapos koráig 2-4 óránként kivinni, szobatisztaságra nevelni? A napi 4 sétára lesz időd? Esőben, hóban, betegen is?
2017. okt. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen, lesz időm-pénzem-kedvem hozzá, tudom mivel jár egy kutya tartása, rengeteget olvastam is már. Kiválasztottam neki előre kaját, fekhelyet, játékokat, hámot, nyakörvet, pórázt, tálakat kinéztem, hogy miket fogok megvenni neki.

Azért szeretnék ilyen kis picur kutyit, mert panelban lakom és nem szeretnék nagyobbat 3 kilósnál.

Tisztában vagyok vele, hogy idő, míg megszokja a szobatisztaságot, sokat kell vele törődni, eleinte sokba kerül az oltás stb.

Csak azt nem tudom, hogy hol találok az igényeimnek megfelelő kiskutyát a menhelyen kívül, ebben kérném a segítségeteket!!

2017. okt. 18. 18:07
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Menhelyről miért nem ha keveréket akarsz? Akkora baj hogy megmentenél egy életet?
2017. okt. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Ha ingyen kiskutyát akarsz, akkor ne legyen elvárás az, hogy kistestű maradjon. Ha odaadják neked 4-6 hetesen (ami ugye állatkínzás), nem fogod tudni, hogy mekkora lesz, nincs garancia, hogy nem lesz 30 kg. Jófogásról és hasonlókról való vásárláskor ez elég gyakran megtörténik.


Vagy menhelyről hozz ki 6-7 hónapos kutyát, ahol már látod a végleges méretét és a habitusát, idegrendszerét, vagy tenyésztőtől vegyél tk-es kölyköt.

2017. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem egy ingyen kutya előtt olvasd el:

[link]


Egy kutya, mire hozzád kerül, bizony sokba kerül. Oltások, féreghajtás, stb. Ezeket azért illik oda adni annak aki gondozta a leendő kedvencedet.

2017. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Miért kizárt a menhely?

Mert ott vannak a világ leghálásabb kutyái? Mert szükségük van rá, hogy valaki megmentse őket azzal, hogy magához veszi? Mert tele vannak a menhelyek olyan keverékekkel, akik a gazdájuk felelőtlenség miatt kerültek oda, és sokuknak esélyük sincs egy gazdival élni, mert sokan úgy állnak hozzá, hogy menhelyről nem kell?


Egyszer valahol ezt olvastam (és minden szavával egyetértek) :


"Mielőtt kutyát vennél, menj be egy menhelyre, vagy sintértelepre. Menj végig a folyosón. Nézd meg az összes számozott, számozatlan kennelt, ketrecet, zugot. Nézz bele mindegyikük szemébe. Lásd meg a fájdalmat, a csalódottságot. Érezd át.

Ha ki tudsz sétálni kutya nélkül, akkor neked nem való kutya."

2017. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor ritkábban vannak almok, de azért előfordulnak. Keverék esetében míg pici kölyök, nem lehetsz biztos benne, hogy felnőttként is ilyen mini méret marad. A 3 kg az egy yorkshire terrier súlya. Keverék kutyusban ritka az ilyen picike, a kistestűek is legalább 5-6 kg-sok szoktak lenni.

Tehát ha tutira szeretnél menni, hogy nem lesz nagyobb 3 kg-nál, akkor vagy fajtatiszta kutyát veszel, de azt dec. 20-ra már nem tudsz (miért karácsonyra? Remélem, nem meglepetés ajándéknak szánod?), vagy felnőttet fogadsz örökbe.

Menhely miért nem jó? Ott van a legnagyobb választék.

2017. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem szeretnél menhelyről? Mi az oka? Mi a problémád a menhelyi kutyákkal?

Ha keveréket akarsz, akkor tényleg nem értem. Ott vannak még a gyepmesteri telepek, de ott azért kevés az esély arra hogy kölyök kutyát találj.

2017. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!