Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaugatással mit lehet tenni?

Kutyaugatással mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A szomszédban lakónak nagyon okos kutyája van, aki éjszaka ha bármi mozgás van az utcán ugat... Sajnos mivel kertes környéken lakunk az utcán szinte folyamatosan van mozgás (emberek macskák sünök) emiatt a kutya egész éjszaka folyamatosan ugat...

Namármost egy bernáthegyiről van szó, aminek hát hogy is mondjam nagyon erős hangja van...

Mi pedig nem tudunk tőle aludni.

Mit lehet ilyenkor tenni, ha a kedves gazda nem óhajtja bezárni éjszakára, hogy ne ugasson...

Van valami törvényi szabályozás esetleg erre, mert szerintem ez beleesik a csendháborítás fogalmába...


2010. máj. 29. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Megnézheted a helyi ebtartási rendeletet, de nem fogsz sokat elérni. Majd kapod az olyan kedve beszólásokat, hogy: azért van a kutya, hogy ugasson.... költözz el, stb.

Hasonló cipőben járok én is, a szép szó nem használt. Marad a tűrés.

2010. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akiteki ***** válasza:
Lehet feljelentést tenni az önkormányzatnál
2010. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

igazából utálom magam emiatt mert nagyon szeretem a kutyákat, de tényleg elviselhetetlen ahogy ugat... biztos az is benne van hogy egész nap be van zárva, nappal meg se mukkan, és csak éjszakára engedik ki, akkor meg nem is alszik, viszont tényleg mindenre ugat... És akkor persze beszáll az utcában lévő többi kutya is... na az akkor koncert... csukott ablak mellett egy picit jobb, dehát nyáron a negyven fokba hadd ne kelljen már csukott ablaknál aludnom a tetőtérben...

(ráadásul vizsgaidőszak van, fontos lenne a pihenés...)

2010. máj. 29. 17:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én több ezer forintos füldugót vettem, ablakot akartam szigeteltetni. Semmit sem ér. Szerencsémre, néha már bezárják, de pl. 3 hónapig minden éjjel öttől hétig ugatott. Nyáron persze csukott ablak. Feljelentésnek azért nincs értelme, mert alá kell támasztanod, kimennek terepszemlére, és ők is a csoda mondatot fogják mondani: a kutya ugat, hiszen védi a portát.
2010. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sajnos az a legnagyobb probléma, hogy Magyarországon egy adófizető állampolgárnak nincs joga szabadidejében pihenni. Pl. Németországban, ez másképp működik: Ha valakit zavar a szomszéd antiszociális viselkedése (pl. kutyájuk gyakori ugatása), akkor a bejelentést követően figyelmeztetést kap a renitens személy. Amennyiben nem változtat magatartásán, az erre hivatott szerv elviszi a kutyát, az állatorvos elvágja a hangszálait, majd a tulaj átveheti ebét, fizetve természetesen a műtéti költségeket és a néhány ezer eurós büntetést. Magyarországon ha valaki bíróság elé visz egy "kutyaügyet", a pert bizony az alperes fogja megnyerni, hiszen a (a bíró szavait idézve) -"a kutya azért van, hogy ugasson"-

Ez kérem Magyarország. Ahogy szoktam mondani: egyedi állatkert...

Én magam is nehezen tudom eldönteni, hogy a szomszédunkat is likvidálni kéne, vagy csak a kutyáját...

2011. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bodri Pásztor válasza:

Tapasztalatcserére várlak benneteket:


[link]

2012. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!