Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos keverék kutya...

5 hónapos keverék kutya nevelése? Otthon hagyása?

Figyelt kérdés

Muszáj dolgoznom, úttal együtt 9 órat vagyok távol.

Úgy próbálom őt otthon hagyni, hogy indulás előtt leviszem 30-45 percet majd viz csere,pakolászás közben mondom neki, hogy megyek dolgozni sietek hozzád vissza.

Majd kaja és probálom becsukni a szobába és indulni is.

Ilyenkor nyüszög kaparja az ajtót.

Már leszedte a tapétát, szétrágta az ajtó félfát, leszedi az asztalról amit elér és szét szedi.

Vannak játékai több féle.


A kicsi váratlanult került hozzám, csivavát szerettem volna 2018 elején, ezt megosztottam az édesanyámmal is.

Náluk születtek kiskutyák a párja már akkor többet megölt, és mivel neki eddig nem lett gazdája ő következett mázlista volt mert kiszökött az utcára.

Majd jött a telefon, hogy fogadjam be keresnek neki gazdit, ha 4 hónap alatt nem sikerül most se fognak.

Így válaltam kicsit felkészületlenül.


2017. okt. 23. 14:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A problèma csak akkor fog megoldòdni, ha teszel èrte. Jòl irtàk előttem ez szeparàciòs szorongàs. Elèg sok minden hozzàjàrul ès nem akarok ide kisregènyt irni, ìgy linkelek pàr hasznos oldalt.


[link]


[link]


[link]


Addig is javaslom egy bèbikaràm vagy jàròka beszerzèsèt. Az elèg nagy, hogy tudjon kicsit szaladgàlni benne. Tegyèl be neki jàtèkokat illetve kölyökkutyàknak valò " kutyafogkefèt".

[link]

Ketrecet semmikèppen sem!! Ha olyan kis helyre bezàrod ilyen sok időre meg fog szegèny bolondulni ès csak mèg több viselkedèsbeli problèmàja lesz.

2017. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Azon nem tudok változtatni hogy ne 9 órat legyen egyedül nem véletlen akartam 2018ban kutyát de talán így jobb mint ha hagytam volna hogy megkinozzák, majd kinok között meghaljon.

Ha tehetem elfogom vinni suliba.

Arra lettem volna kiváncsi hogy tudom otthon hagyni a helyzethez képest a legjobban.

2017. okt. 23. 17:12
 13/15 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ha megtanítod neki, hogy nem elhagyod, csak elmész pár órára. Előtte -utána alaposan lefárasztod, hogy ne romboljon a szobában.
2017. okt. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol laksz, de Csepelen a kutyaovi 500Ft óránként, hétvégén van (szombat-vasárnap) és csak akkor fizetsz, ha ott vagy. A kutyák alapvetően játszanak, az oktató pedig a gazdákat oktatja, válaszol a kérdésekre, közben van egy-egy feladat a kutyákkal is, amit aztán otthon lehet gyakorolni.

Menjetek el egy ilyenbe, sokat fog segíteni, de igyekezzetek, mert 6 hónapos kor fölött már lehet, hogy nem fogadják. (Fejlettségtől, viselkedéstől függ.)

2017. okt. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos erre az elejétől kezdve kellett volna nevelni, úgy szoktatni. Most már nagyon nagy hátrányból indulsz és sokkal több energiabefektetés szükséges.

Szobakennel mindenképp szükséges. Ahhoz szükséges egy beszoktatási folyamat. Ott kapja a kajáját, ott jutalmazod sokat (rákeresel a youtube-on, hogy crate game puppy), ott alszik éjszaka, amikor otthon vagy akkor is beteszed néhány percre/fél órára stb. Amikor már látod hogy szereti, önként megy be, nyugodtan viselkedik benn, akkor kezdheted használni otthonhagyásra. Először csak amikor otthon vagy, beteszed, kimész a lakásból, mész egy háztömbkört, vissza. Nem veszed ki egyből, észre se veszed, csinálod tovább amit addig. Majd ha ez megy és esetleg tudod nyújtani az időt, jöhetnek a hosszabbak először csak hétvégén, pár órára. Majd jöhetnek az egész naposak.

Ennek az a lényege, hogy megtanulja, hogy amikor nem vagy otthon, egyetlen opció van: aludni. Illetve nem adni neki esélyt rombolni. Ha nincs rossz viselkedés, nincs ami rögzüljön.


Emellett ne csinálj rituálét az elmenetelből, mert azzal még több stresszt teszel a kutyába.

Amikor hazamész, ne üdvözöld, nézd levegőnek. Amikor lenyugodott, elernyedt, nem próbálkozik már, akkor te hívod magadhoz és üdvözlöd.

Többször hagyd otthon percekre/5-10 percekre. Kimész-vissza. Sokszor, rengetegszer.

A reggeli sétát úgy időzítsd hogy utána felviszed és egyből tudj indulni. Nincs rákészülés, nincs olyan h mondogatod neki, hogy "most itt hagylak, de majd jövök" - már a hangodból, a hozzáállásodból érzi, hogy te is stresszelsz az otthonhagyás miatt. Nem jó.

Ami talán még segíthet, de nem mindenkinél válik be, az a D.A.P. párologtató (google) vagy a bach virágterápiából a nyugtató cseppek.


Sok energiát kell beletenned, hogy olyan legyen, amilyet szeretnél...ha ezt nem tudod, nincs kedved/lehetőséged stb akkor meg nem szabad változást várni.

2017. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!