Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ennyire jó kutya?

Hogy lehet ennyire jó kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves, kistestű, keverék, szuka kutyám. 7 évvel ezelőtt, kiskölyökként fogadtuk be az utcáról, de úgy, hogy előtte nem volt kutyánk, nem i értettünk hozzá, azt sem tudtuk milyen fajták keveréke lehet, nem tudtuk, hogy kell nevelni, stb, csak nem volt szívünk visszarakni az utcára, miután pár napig itt volt.


A minap elgondolkodtam azon, hogy tulajdonképpen nem kapott szinte semmilyen nevelést tőlünk, mégis mindig nagyon jól viselkedik. Soha nem rágott, rongált meg semmit, a kertet sem ásta fel, a ha ki van nyitva a kapu, akkor sem megy ki, max nézelődik kifelé, vagy ha mondjuk kísérünk ki vendégeket, akkor kijön velünk a ház elé, de nem megy el tőlünk. A cicákat is szereti, a nyuszival is jóban van. Nem ugat, csak a postást, nem hangoskodik, nem harapott meg soha senkit, a táljába is lehet nyúlkálni, ha eszik, nem zavarja, nem rendetlen, ha bent van a házban, szépen leül, vagy lefekszik, de a bútorokra nem jön fel, és a szobákba se jön be, csak a nappaliban meg a konyhában szokott lenni.

Egyedül talán a séta az, ami nem megy neki jól, nagyon húz, sok mindent kipróbáltunk már, de ezen nem tudtunk változtatni.


Mára persze tudom, hogy mennyi nevelés kell egy kutyának, de másig furának tartom, hogy ő magától ilyen. Magától tudja, hogy kell viselkedni, vagy hogyhogy ilyen ügyes?



2017. okt. 8. 15:43
 1/8 A kérdező kommentje:
másig (nem tudom hogy hoztam össze) = mégis*
2017. okt. 8. 15:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok a kutyádhoz, örülj neki, hogy egy ilyen ebet kifogtál, ez ritkaság!


Másodszor itt egy tanács a pórázon húzáshoz: [link]

2017. okt. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is nagyon örülök neki, és első kutyának szerintem tökéletes ő. Csak kicsit fura, hogy ilyen, főleg, hogy utcáról van! :)


Köszönöm, majd elolvasom és próbálkozunk tovább!

2017. okt. 8. 15:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy, hogy hiába nem tudatosul benned, valószínűleg jól kommunikálsz a kutyáddal, aki meg persze fogékony erre.
2017. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Keverék kutyákra ez jellemző. Nagyszüleimnek mindig keverék kutyái voltak, mindegyik jámbor volt, mint egy birka. A mi fajtiszta kutyáinkhoz meg pici korukban hozzá sem lehetett nyúlni, annyira haraptak, plusz megrágtak sok mindent. sok nevelésre volt szükségük.
2017. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, ez nem igaz. Szerinted honnan jönnek a keverékek? Elárulom: fajtatiszta kutyáktól!
2017. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk egy labrador vizsla keverékünk volt 16 évig élt velünk a világ legjámborabb álata volt.Utcáról fogadtuk be.A bátyám bármit csinált vele nem kapott oda pedig volt hogy a farkán ugrált.Tudom fura de hát kicsi volt a tesóm.Azóta felnevelt két kuvaszt és egy foxterierrt mármint kutya dolgokra nevelni.Sajnos 3 éve elhunyt.azóta fogadtunk be egy másik kutyát az utcáról áprilisban ő is maga a szeretet.Azért ilyen mert érzi hogy neked köszönhet mindent.Így akár hálás lenni.Nálunk csak annyi volt van velük hogy a postást egyik se bírta de a postás sem őket
2017. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk egy labrador vizsla keverékünk volt 16 évig élt velünk a világ legjámborabb álata volt.Utcáról fogadtuk be.A bátyám bármit csinált vele nem kapott oda pedig volt hogy a farkán ugrált.Tudom fura de hát kicsi volt a tesóm.Azóta felnevelt két kuvaszt és egy foxterierrt mármint kutya dolgokra nevelni.Sajnos 3 éve elhunyt.azóta fogadtunk be egy másik kutyát az utcáról áprilisban ő is maga a szeretet.Azért ilyen mert érzi hogy neked köszönhet mindent.Így akár hálás lenni.Nálunk csak annyi volt van velük hogy a postást nem szeretik
2017. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!