Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől hányhat a kutyám?

Ettől hányhat a kutyám?

Figyelt kérdés

Tegnap játszottam vele a rojtos köteles játékával. Szokta rágcsálni a rojtját. És többször a szájában maradtak a kis rojt darabok. Mivel kiköpni nem tudja, ezért lenyelte valószínűleg. Párszor láttam már, hogy a széklete erre a rojt darabkára fűződött rá és úgy kakilta ki.

Tegnap délután 5-kor száraz tápot kapott. Este 8-kor vittük el sétálni. És csak ma hajnali 4-kor hányt. A hányása teljesen homogén lett, szóval meg tudta emészteni a gyomra a tápot. Viszont láttam a hányásban több ilyen kis piros rojt darabkát. Ez okozhatta vajon a hányását?

Egyébként tegnap este és ma reggel is nagyon jó étvággyal ette meg a kajáját. Aktív és vidám volt séta közben ma reggel is.

Hozzá kell tennem, hogy séta közben mindig győzöm elhúzni a földön heverő kajahulladékoktól. De néha sajnos nem veszem észre és feleszi. Kenyérdarabot, kekszdarabot stb.



2017. okt. 24. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hányhat ettől is, meg mástól is. Ha nem ismétlődik a hányás, és jól van, akkor nincs gond.

Ez viszont nagyon veszélyes: "hogy séta közben mindig győzöm elhúzni a földön heverő kajahulladékoktól. De néha sajnos nem veszem észre és feleszi. Kenyérdarabot, kekszdarabot stb."

Meg kellene tanítani, hogy nem ehet fel semmit, mert mi van, ha mérget eszik fel vagy más életveszélyes dolgot?

A rojtos játékát se hagyd nála, ha játszottatok, utána tedd el, hogy ne rágcsálja.

2017. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tanítom rá. Egyre jobban figyel rám szerencsére. 2 és fél hete fogadtuk be menhelyről egyébként. Nagyon okos kutya, de sajnos ezt a rossz szokását magával hozta. A "Fúj"-ra egyre jobban hallgat. Otthon is gyakoroljuk, hogy mikor köpje ki. Volt már, hogy magam szedtem ki az éles csirkecsontot a FÖLDRŐL! majdnem a torkából, hogy ne nyelje le. Egyik volt kutyánk 15 éve sajnos így halt meg, hogy egy mérgezett kajahulladékot felevett... Azért is féltem annyira. De nem könnyű, mert MINDENHOL el van dobálva a kaja. Most meg, hogy a levelek is lehulltak, még kevésbé látom a földön. Ő pedig kiszagolja.

A játékát nem hagyom neki a földön. Akkor van vége a játéknak, amikor mondom neki, aztán elteszem. De a mai baleset után inkább levágom a rojtokat a kötélről.

2017. okt. 24. 10:05
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és ez annyira dühít, hogy már én is szatyorral járok és felszedem a földről a dolgokat, amit meg akart volna enni a kutyám. Nem csak azért, hogy legközelebb se vegye fel, hanem hogy más kutya se. Sajnos azt tapasztaltam, hogy egyedül kevés vagyok hozzá. Ugyanúgy termelődik a földön a kajahulladék. Kaposváron lakok amúgy. A levelet szépen összeseprik a közmunkások, de hogy a szememet nem veszik fel tisztességgel, az is biztos...
2017. okt. 24. 10:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem valószínű, hogy a rojtoktól hányt, hiszen ahogy írod, azok korábban is végigmentek a bélrendszerén. Viszont lehet, nem jó minőségű a játék, én is sok éve használok hasonlót, de sosem tapasztaltam, hogy a rojtok nagy mértékben lenyelődtek, egyáltalán hullottak volna. Rágcsálni ne hagyd a rojtot, és az megoldja a gondot.
2017. okt. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!