Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről le kellene szoktatnom a...

Erről le kellene szoktatnom a kutyám?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon nem kedveli a részegeket és drogosokat, már méterekről ugatni kezd ha észre vesz egyet és nem hagyja abba míg el nem megy/mennek, vagy mi el nem haladunk. Ez többnyire csak éjjel fordul elő. Le kellene szoktatnom vagy hagyjam rá? Megesett hogy oda jött egy részeg fiú beszélgetni, annyira nem volt részeg, miután sikerült leállítanom a kutyám a hátam mögé ült és a terepet szemlélte. Hagyta magát simogatni is. olyan is volt hogy egy részeg pujgatta, ezután ugatva hátrált és mikor úgy 15 méterre elhaladtam utánam rohant és cséendben folytatta a sétát. Ti leszoktatnátok?
2017. okt. 24. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én, amennyiben csak ugat, jelez, riaszt, de nem támad, nem szoktatnám le, végül is, ez biztonságot ad, DE arra mindenképp megtanítanám, hogy bármilyen helyzet van, ha azt mondom "Elég" vagy "Jól van" abbahagyja az ugatást.
2017. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pórázon vinném, s ha nem tetszene az ugatás, letiltanám róla. Ne hordd póráz nélkül, előbb-utóbb megharaphat egy neki nem tetsző egyedet, és a kutya hibája lesz. A törvény nem nézi, hogy ittas alakot harapott a kutya vagy sem.
2017. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
soha nincs póráz nélkül esti sétánál, viszont nem is harap, senkit semmiért. Ha csak simán ugat valamit akkor le lehet tiltani, viszont ha egy részeg közeledik éjszaka, nem hajlandó abba hagyni míg el nem megy.
2017. okt. 24. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:

"olyan is volt hogy egy részeg pujgatta, ezután ugatva hátrált és mikor úgy 15 méterre elhaladtam utánam rohant és cséendben folytatta a sétát. Ti leszoktatnátok?"


Ezért gondoltam, hogy póráz nélkül van. Nézd, pórázon ha zavaró már az ugatás, rászólsz, és nagy ívben kikerülöd a zavaró embert.

2017. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
gondoltam hogy az miatt lehetett félre érthető, ki szoktam kerülni őket ha tudom.
2017. okt. 24. 16:28
 6/6 EvaSz86 ***** válasza:
Ha egyéb esetekben le tudod állítani, és csak olyankor ugat, ha ilyen alakokat lát, és biztosan nem harap meg senkit, én nem tiltanám róla. Ő ezzel jelzi, hogy valami nem tetszik neki az adott személlyel kapcsolatban. Viszont ok nélkül nem hagyom, hogy ugasson a kutyám. Nekem akkor ugat mindkét kutyus, ha például kocsiban vagyunk, és a pirosnál állva valaki túl közel jön az autóhoz (kéretlen ablakmosók, kéregetők). Nem szép dolog, de nem tiltom róla egyiket sem, mivel ők védik a területüket, és a gazdit...jelzik, hogy idegen közelít. Azért a kutya elég érzékeny az ilyen dolgokra. Ha csak kizárólag az ilyen bódult állapotban lévő személyeket ugatja meg, én nem szoktatnám le róla. Kérdés az, hogy mi van akkor, ha a kutya megzavarja őket, és nem beszámítható állapotban nem jól reagálják le a helyzetet, és mondjuk kérdőre vonnak. Viszont nekem ad egyfajta biztonságot, hogy jelzik rögtön a veszélyhelyzetet, így én is időben észreveszem.
2017. okt. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!