Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyám ivartalanítását...

Szuka kutyám ivartalanítását elrontották, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sajnos szuka kutyám ivartalanítását elrontották. 2015. szept.ben született, 2016. nov.ben ivartalanították. 2017. aug.ban "tüzelt". :( Pérája, mellbimbói megduzzadtak. Állatorvosnál természtesen voltunk, diagnózis: petefészek szövet maradt benne, megoldás: ultrahang, meg kell nézni, hogy hol van a szövetdarab (ami lehet egy kisujjnyi köröm méretű is bárhol a hasűrben), annak eltávolítása műtéti úton. Felhívtam a műtétet végző dokit is, szerinte elég egy hormon tartalmú injekció.

Hozzáértők véleményét szeretném kérni.

Köszönöm.


2017. okt. 25. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell nyitni a hasfalat, s kiszedni a szövetdarabot. Sajnos majdnem hasonló cipőben jártunk, kutyámnak ivartalanítás után 3 évvel egy sipoly lett az oldalán, kiderült, a műtét alatt vagy bent maradt valami idegen anyag a hasüregben, vagy a belső varrat nem szívódott fel, és gyulladást okozott. Felnyitották a kutyust, kitisztították a hasüreget, azóta rendben van.
2017. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám bár rendszertelenül, de ivartalanítás után is tüzel. Valószínűleg ugyanez lehet a probléma, sajnos amikor neki lett csinálva vagy hét éve még nem mertem vállalni hogy bent maradok a műtéten (vidéki rendelőben engedi a doki), de azóta orvosváltás volt, és minden macskám és kutyám műtétjén bent voltam, mert ugye az az igazi amit látok is...
2017. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp műttetsd meg, hiszen így hormontermelés ugyan úgy van, pyometra is simán kialakulhat, kb olyan mintha ivaros lenne "csak" nem nemzőképes. Viszont én lehet másik orvoshoz vinném, azért egy ivartalanítást így elrontani..
2017. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. okt. 27. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!