Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ilyenkor?

Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

A 7 hónapos kölyök kutyám nem egy egyszerű eset... Van egy előszobánt, és az ő helye nem ott van, hanem az ajtón kívül, viszont, ha megpróbáljuk kiküldeni, akkor bevet minden trükköt, hogy bent maradhasson. Amíg aranyos, még szódával elmegy a dolog, de ha megfogom a nyakörvét, és megpróbálom úgy kitessékelni, rám morog, amit én nem tolerálok. A saját kutyám csak ne morogjon rám... Sose vertem el, nem bántottam, és nem is szeretném. Gyakoroltuk vele, hogy kiküldjük, és megdicsérjük. A gyakorlat során jól teljesít mindig, meg utána még egy ideig hajlandó is engedelmeskedni, de van, hogy kb rájön az 5 perc, és akkor begorombul, ami nagyon nagy gond, és még idejében szeretném erről lenevelni. Már megkerestem a problémával egy szakembert, de vele még egy hét van a találkozóig.

Tudtok valami jó tanácsot adni? Azért csinál így, mert nem tisztel eléggé?



2017. okt. 14. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell az előszobába beengedni. Olyat nem jétszunk, hogy egyszer bejöhet egyszer nem.ennyi.
2017. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az első vàlaszolò jòl ìrja. Nincs olyan, hogy vmit egyszer lehet egyszer nem. Ha nem ott van a helye, akkor egyàltalàn nem kell odaengedni. A kutyus persze azèrt zizi, mert veletek akar lenni. Nyilvàn izgalmasabb, mint egyedül a kertben kuksolni. Megfelelő mennyisègű mozgàs, szellemi lefàrasztàs egy kerben èlő kuyyànak is kell.
2017. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem megpróbálni kell kiküldeni, hanem megfogni és kitenni.
2017. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha rád morog, te mit csinálsz? Elengeded? Vagy megbünteted? Ráhagyod ezt a viselkedést? A leírtak alapján mégis tolerálod a morgást, agressziót, hisz nem tiltod le erről véglefesen. Miért?


Egyrészt fel kéne állítani azt a szabályt, hogy engedély nélkül nem mehet be az előszobába, akkor sem, ha nyitva van az ajtó. Ez kapuszabály, talán ez megy. Másrészt a kiküldést nem próbálni kell, hanem megcsinálni. Én kizavarnám, kihajítanám akkor, ha elsőre magától nem megy ki. Aztán visszahívnám, megint kiküldeném, megint visszahívnám, kiküldeném, stb. Míg első szóra nem sprintel ki.

2017. okt. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az előzők jól írták a szoba a tiéd te birtoklod. Nálunk a kutya csak a lépcsőházba jöhetbe néha a lakásba is de csak ha szólok hogy jöhet ezt ugy tanulta hogy mindig ki lett zavarva. A morgás pedig nagyon nem jó mikor az enyém csinálta kiskorába és nem hatotta meg a tiltó szó vissza morogtam. Na azóta nem is csinálja.
2017. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minek írsz ki kérdést, ha minden JO választ nullázol? Akkor oldd meg magad, ostoba!
2017. okt. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nálam is úgy jöhet be, hogy beengedem, mindössze annyi, hogy van, amikor ki kell tessékelnem, és az problémás.

#6-os, neked biztos elgurult a gyógyszered.

2017. okt. 15. 10:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja hát mindenki válasza 0-ás aki amúgy hasznos választ adott. Vagy a kérdező pontozz le de akkor minek kérdez ha nem kell tanács vagy valaki nagyon okos csak épp kiirni nem írja. Okés hogy problémás a ki zavarás és a fő gond a morgás mer később harapás lehet belőle.
2017. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!