Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok nekem lakásba...

Ajánlanátok nekem lakásba való, nyugis max 5-6 kilós kutya fajtákat? Esetleg saját tapasztalatokat, normális tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis kutyát nem egy hiperaktív nehezen nevelhető fajtát mivel első kutya lesz.

Szeretném ha eltudnám vinni magammal kávézni, kajálni, nyaralni, kirándulni.

Persze sok minden nevelés kérdése de vannak eleve nyugisabb fajták.

A csivava, bichon, havanes, kínai meztelen kutya szőrös változata, pomi(bár nagyon drágák)

Árban 100-150 ezer forint a max Nem tudom ez egy törzskönyves kutyánál akit hobbi célra, akár ivartalanítási kötelezettséggel viszek reális e.

A kicsit leghamarabb tavasszal vásárolnám meg addig még tapasztalatokat gyűjtök.


Napi 8 órát dolgozom, a kutya 4-5 órát töltene egyedül.

Többnyire én vinném le és foglalkoznék vele.

Az első héten szabira jönnék hogy vele tudjak lenni, a 2. héten meg fokozatosan szoktatnánk a 4-5 órához.


2017. okt. 25. 14:27
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

U.I: Felnőttként 5-6 kilós legyen max és lakás kutya.

Személyes tapasztalatokat is szívesen várok.

Köszönöm a válaszokat.

2017. okt. 25. 14:29
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Bichon :) nagyon kis nyugis, alkalmazkodó (legalábbis az enyém:) )
2017. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Bichon bolognese, bichon havanese, shih tzu, tibeti spániel. Esetleg még a cavalier king charles spániel is megfelel a kritériumoknak, viszont ők picit nagyobbak, 5-8 kg közöttiek.

100 ezer biztos nem lesz elég egy törzskönyves kiskutyára, még akkor sem, ha hobbicélra vennéd, a 150 ezer talán már határeset, viszont tavaszig még gyűjthetsz rá.

2017. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm 130 ezerért vette a csivijét kisfiú a lányok 150-180 ba kerültek, törzskönyv meg mindenféle papírral, kezdő csomaggal, bár külföldről van a kutya az elmondása szerint...

Ezért gondoltam a 100-150 ezerre. De ráérek akár egy év múlva is venni.

Szeretnék legalább 50 ezret félre tenni ha bármi baja lesz, meg az elején az ágy, játékok, meg a többi apróság is biztos lesz 20 ezer ha nem több.

Úgy számoltam 200-250 ezret össze tudok gyűjteni tavaszig.

2017. okt. 25. 14:56
 5/30 anonim válasza:
Skót terrier (de őt nem fogsz találni 100-150 ezerért!
2017. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Az árhoz hozzászólva, nem minden törzskönyves kutyát számolnak 200 ezerbe vagy többe, szóval szerintem ha meg van a kutya fajta hívj fel több kennelt, és érdeklődj az árakról. Bár ezt nem nagyon szeretik úgy halottam, de kérj csak nagyságrendileg összeget, vagy pedig írj ki kérdést ide, vagy kutyás facebook csopikba hogy ki mennyiért vette adott fajtájú törzskönyves kutyusát. :)
2017. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tibeti spánielem van,csak ajánlani tudom,imádnivaló,néha irtó makacs,(de én makacsabb vagyok)viszont intelligens.
2017. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Hát nem szeretnék egy konkrét fajtánál dönteni, így most is azt várom hát ha ír valaki tenyészőt meg egy összeget.

Igen én is úgy tudom hogy nem szeretnek összeget mondani, csak ezzel az a baj hogy ha én 100 ezerrel számolok de 200 alatt nincs kutya felesleges köröket futunk.

2017. okt. 25. 15:05
 9/30 anonim ***** válasza:
49%
Én találtam a havanese-keverékemet az utcán ingyér volt, gyönyörű, jó természetű , barátságos én is ajánlani tudom!
2017. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Cavalier King Charles spániel, tibeti spániel, shih-tzu, mopsz, japán csin
2017. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!