Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám imizolt kapott és...

Kiskutyám imizolt kapott és azóta rosszul van. Ez normális?

Figyelt kérdés
Volt egy kullancs a kutyusomban és elvittem a dokihoz. Kiszedtük itthon, de biztos, ami biztos. Az orvos imozolt adott neki, meg még 2 féle antibiotikumot, szóval kapott három szurit. Ez volt olyan fél 8 fele, vettem is ki szabit, mert nem voltam nyugodt. Hát, nagyon jól tettem, mert a kutyus hányik, nyáladzik, remeg, köhög (mintha meg akarna fulladni) és nagyon gyenge, jóformán fel sem bírja emelni a fejét. Felhívtam 4 állatorvost is, de mindegyik mást mondott, én pedig már nem tudom, hogy mit csináljak. Ő nem csak egy kutya, hanem a kisbabám. Itt ülök mellette, hol imádkozok, hol sírok, hol a kettőt együtt. Kétlem, hogy babéziás lett volna, mert semmiféle tünete nem volt, megelőzésből kapta a szurit, de azt olvastam, hogy ez az injekció nagyon veszélyes. Azokat kérdezném, akiknek már kapott ilyen szurit a kutyija. Mik voltak a mellékhatásai? Ti is tapasztaltatok ilyet? Mennyi ideig tartott? Mire figyeljek? Én már attól rettegek, hogy belehal ebbe az injekcióba. :( Egy aggódó gazdi. :(

2017. szept. 25. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Megelőzésképpen még nem kapott, de az enyém már 2x volt babéziás. Akkor ő határozottan jobban lett tőle.

Viszont vadászok szokták beadatni megelőzésképp. Gondolom ha ilyen mellékhatása lenne, akkor nem tudna utána vadászatra menni a kutya...


Szerintem vidd el vérvételre, gondolom abból előrébb lesz az orvos, hogy mi lehet a baja.

2017. szept. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ez az injekcio mellékhatása lehet !! enyém is így viselte.! de ha nem javul pár napon belül akkor vidd vissza ! egyebkent mennyi idős kutyus?? és milyen fajt??
2017. szept. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs tünete a kutyának, nem kell azonnal orvoshoz rohanni kullancs megtalálásakor. Eleve egy akkor a kutyában megtalált ,nem megszívott kullancs még nem fertőz. Még a vérteszt sem tud ilyenkor semmit sem kimutatni.

A leírt tünetek az imizol mellékhatásai.

Legkésőbb holnapra rendbe kell jönnie a kutyádnak.

2017. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2 éves, puli. És már 3 óra eltelt. Azt mondták, 1,5 óra és jobban lesz. De még mindig nincs jól. :(
2017. szept. 25. 10:26
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Habár nem nyugtattak meg (azt csak az tudna, ha jobban lenne), de azért köszönöm.
2017. szept. 25. 10:27
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, az injekcióktól van, és szerintem ehhez az állatorvoshoz ne menj a továbbiakban. Nekem felelősségteljes állatorvos még egyszer sem akart "megelőzésképpen" ilyen vegyszerkoktélt a kutyába nyomni csak azért, mert volt benne egy kullancs. Ilyenkore azt mondják, figyeljem, hőmérőzzem stb. Maximum tényleg akkor adják be megelőzésre, ha a kutya nagyon fertőzött területre megy pl. ártérre, vagy vadászik, vagy egyszerre nagyon sok kullancs volt benne.

Én a helyedben egy jó állatkórházba vinném be, ahol minimum infúziót kellene kapnia a kiszáradás elkerülésére és a veséje védelmére. Azt ugyanis nem lehet megmondani a neten keresztül, hogy ez az imizolra adott "normális" rosszullét, vagy pedig valamelyik gyógyszerre való érzékenység, allergia. Nekem van gyógyszerérzékeny kutyám, aki egy szem antibiotikum tablettától lett több mint 24 órára tiszta idegbajos.

2017. szept. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most megint hányt, de nem kaját, hanem sárgás folyadékot. :( Most nem akarom azzal is még kínozni, hogy kocsiban rázogatom szegényt, így is alig bírja magát tartani. Úgy gondoltam, hogy adok neki pár órát és ha nem javul az állapota, akkor beviszem. Jelenleg a vizet is kihányja. :( Elvileg fertőzött területen élünk (vidék) és nagyon sok kutya kapott babéziát idén, ezért adtam be neki, biztos, ami biztos. De már rohadt ideges vagyok és csak sírni van erőm, de az rajta nem segít. :(
2017. szept. 25. 10:59
 8/14 A kérdező kommentje:
* adta
2017. szept. 25. 11:01
 9/14 A kérdező kommentje:
De ugye, ebbe nem lehet belehalni?
2017. szept. 25. 11:02
 10/14 anonim ***** válasza:
A sárgás folyadék gyomorsav. Az baj, ha a víz sem marad benne, én vittem már be hasonló állapotú kutyát az állatorvoshoz, igaz neki bélfertőzése volt, de ugyanilyen tünetekkel, és még csak fél éves volt akkor. Én mindenképpen bevinném, mert könnyen kiszáradhat, plusz a folyadékveszteségtől és a fájdalomtól sokkos állapotba kerülhet (és ezek bizony életveszélyesek lehetnek). Infúziót, hányáscsillapítót kellene kapnia, és ahogy leírod, már órák óta ilyen állapotban van. Ne várj, vidd be!
2017. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!