Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám őrjöngve ugat ha...

Kutyám őrjöngve ugat ha magára hagyom. Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Kiskutyám 6 hónapos majdnem de egy igazi hisztérika. Már csak ha közeledik a távozás időpontja próbálunk róla nem tudomást venni, hogy ne izgassuk fel de ahogy a kilincshez érünk égtelen rikoltozásba kezd és ki tudja ezt meddig csinálja. Ver a víz komolyan ha arra gondolok, hogy mindjárt indulunk mert tudjuk, hogy jön a showtime. Társasházban lakunk és rendkívül kellemetlen hogy reggel 8-kor a kutya felveri az egész házat. Sokszor még az utcára kilépve is halljuk az őrjöngését...

Próbáltunk mindent: séta, előtte enni kap, nagy rágcsát kap/töltött kongot, ha csöndben van visszamegyünk és kap jutit de SEMMI SEM HASZNÁL!

Komolyan a kiképzőn gondolkodunk mert ez így már kezd nagyon kellemetlen lenni... :(

Bárkinek tanács, tapasztalat, ötlet esetleg? Tényleg bármit meghallgatunk csak szokjon valahogy le erről mert nagyon megalázó az ordító kutyaugatás kíséretében lesétálni a lépcsőn minden reggel arról nem beszélve hogy ez neki sem jó...



2017. okt. 26. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
falkában érzi jól magát és ilyenkor egyedül van
2017. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen idáig mi is eljutottunk hogy a probléma forrása az, hogy nem akar egyedül lenni és jönne velünk alig lehet a lakásban tartani ilyenkor. Fogadjuk örökbe mellé egy kulturált idősebb kutyát, hogy tőle eltanulja hogyan kéne viselkedni és egyedül sem lenne?
2017. okt. 26. 11:08
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Látszik, hogy nem készültetek fel megfelelően a kutyára. Ez a szeparációs szorongás, ami elsősorban a lakásban/házban egyedül hagyott, főképp fiatalabb kutyákra jellemző. Örülj neki, ha eddig távollétetek alatt nem tett tönkre semmit a lakásban, nálunk a tapéta bánta, meg a szobaajtó, ahová be volt zárva és az öregek is fájdalmasan vonyítottak. Olyan feltételeket kell teremteni, hogy a kutya "lelkileg" ne legyen frusztrált, de egy falkaállatot hosszú időre elszakítani falkájától, mindig feszültséget szül.
2017. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Szeparációs szorongás a jelenség neve, ennek kezelésére keress rá, illetve valóban jó ötlet tapasztalt kiképző személyes segítségét igénybe venni.
2017. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Semmiképp sem megoldás mégegy kutya!! Lehet, hogy ellesné a nagytól hogy kell viselkedni, de sokkal valószínűbb hogy megtanulná a kicsi hülyeségeit és ketten őrjöngnének.

Próbáltátok már reggel mondjuk egy 2 órás intenzív labdázós / mozgós agyi fárasztással egybekötött sétával annyira lefárasztani hogy mozogni se legyen kedve?

2017. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Próbáltunk mindent tényleg, napi négyszer sétálunk vele tehát nem a mozgáshiány miatt van. Reggel nem mindig van időnk 2 órás intenzív sétára de visszük amennyire lehet és mégis még szinte ájult állapotból is képes felpattanni ha meghallja az ajtót és jön őrjöngeni.

Nagyon nehezen ért meg dolgokat mert egyszerűen ami nem érdekli azzal nem foglalkozik jutalmazhatjuk vagy szidhatjuk ahogy szeretnénk. Fokozatosan hagytuk egyedül és ha csönd volt mindig kapott jutalmat ha őrjöngött nem vettünk róla tudomást de semmi, hónapok óta nem érti meg pedig próbálkozunk folyamatosan. Ugyanez hazajövetelnél hónapok óta felé se nézünk ha hazaérünk, nem üdvözöljük, nem simogatjuk meg, rá sem nézünk és mégis teljesen bezsong és bepisil a mai napig... Ideggyenge lenne?

Ülni, feküdni, pacsizni, pingvinpózban forogni bezzeg 2 óra alatt megtanult. Nem értem ezt a kutyát egyszerűen.

2017. okt. 26. 12:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? Az elejétől fogva szoktattátok az egyedülléthez? Fokozatosan?


Kiképzőt szerintem mindenképp hívj. A leírtak alapján jól csinálod, szóval ez tényleg egy elég komoly probléma lehet - és tudom, mennyire kellemetlen a társasház többi lakója miatt.


Én ezeket próbáltam:

Hatalmas reggeli séta, sok töltött játék, (ő nagyon kajamániás), rágható játékok, néha kint hagytam vmit, amit igazából szétszedhet. Egy papírdobozt pl(úgyis megy a szelektívbe, jó is, ha széttépi :D). Az előtt kap enni, hogy elindulnék.


Az viszont összetettebb problémára utal, hogy nem figyel rátok, nem érdeklik a szabályok. Esetleg egy alapengedelmességi tanfolyam? Kötődés is erősebb lesz, kontrollálhatóbbá válik a kutya.

Falkavezérséggel mi a helyzet?

2017. okt. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Keverék kutyus szerintem yorkie spitz de nem tudom biztosra.

Az elején csak pár percre hagytuk egyedül, aztán egy futásnyi időre, majd vásárlás 1-2 óra, esti baráti találkozó 3-4 óra, utána már egy fél munkanap és végül egy 8 órás munkanapra marad egyedül. Az elején 2 hétig otthon voltunk vele.


Lehet, hogy valamitől nagyon megijedt egyszer amikor egyedül volt otthon? Furcsa mert egyébként nem rombol, rágcsál az egyetlen fura szokása, hogy a dolgokat a földről összehordja egy nagy kupacba.


Az a baj, hogy őt nehéz étellel lekötni mert a kong is csak 5 percig érdekli, egy ideig működött, hogy kapott egy nagy rágcsát töltött kongokat trükk de egy idő után összekötötte valahogy pedig nem csak akkor kapott ha egyedül maradt és rá se hederít azóta hanem fut az ajtóhoz.


Igen kutyasuliba gyakrabban kéne járnunk ezt bevallom de egyébként furcsamód ebben a témában ilyen csak. Pl. tudja, hogy a fürdőbe nem jöhet be és ha mégis utánam merészkedik rászólok és azonnal kimegy. Elég omega kutya egyébként, úgyhogy szerencsére tudja hol a helye.

2017. okt. 26. 16:03
 9/10 EvaSz86 ***** válasza:
Nekem a hét hónaposan magamhoz vett, addig egyáltalán nem szocializált kutyusommal történt ez. Yorki kislány...bár nekem, akkor már volt egy kisfiú yorkim is, aki akkor volt 1 év 2 hónapos. A kisfiú panelban nőtt fel, ő két hónapos kora óta velem volt. Na szóval, amikor a kislány hozzánk került, és mi indultunk valahová, olyan hangon kezdett el ugatni, amilyet még nem hallottam. Olyanok voltak, mint a sikolyok. 8. emeleten lakutunk, és mikor leértem az utcára, még hallottam, hogy sikít. Szóval ismerem a helyzetet. De!...beletelt pár hónapba...és elmúlt. Sokan azt mondják, hogy nem kell elköszönni a kutyától, mikor indulsz. De én a kisfiúval is így csináltam, és bevált a kislánynál is. Először is, azt írtad, hogy eleve rástrasszeled magad az indulásra...ezt a kutya érzi egyébként, és ő is feszült lesz. Szóval, én tök nyugisan elkészülök, aztán annyit mondok nekik "maradtok,visszajövök"...ez így elég banálisan hangzik, de olyan mintha megértenék azt, hogy ez azt jelenti, hogy nyugodtan lehetnek, mert biztosítottam őket arról, hogy hamarosan tényleg visszajövök. Amikor hazaérek nincs simi, nincs üdvözlés, viszont, akkor adok nekik valami jutifalatot, amit egyébként elmenetel előtt egy általuk is jól látható helyre teszek. És tudják, hogy ha jól viselkednek, akkor az az övék lesz. De ezt csak akkor kapják meg, ha tényleg hang sem volt induláskor. Tudom, mennyire nehéz, de jól csinálod, csak a szeparációs szorongás leküzdéséhez sok idő kell. De szakemberrel biztos sokkal gyorsabban menne. Egyébként ahogy írtad, hogy elég "omega"...az nem biztos. A szeparációs szorongáshoz tartozik az, hogy ő érzi magát alfának, így felelős a többi falkatagért, akik ha elmennek, akkor nem tudja mi történik velük, és maga ez az egész ugatás is lehet azért, mert egyszerűen aggódik értetek. Lehet, hogy először tényleg rendezni kellene a sorokat, hogy kinek hol a helye, mert így visszagondolva, nekem az első kisfiú kutyával sokkal több gondom volt ilyen téren, mint a kislánnyal. A kisfiúval volt jó pár meccsünk a falkavezérségért, és eleinte rengetegszer bepróbálkozott, végül rengeteg foglalkozással, és következetességgel sikerült helyrerázni, de így visszagondolva, szakember segítségével szerintem fele annyi idő alatt ment volna. Kitartás!
2017. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm szépen a megnyutatást és a hasznos tanácsokat. Dolgozni fogunk a falkavezérségen mert lehet akkor, hogy tényleg ő érzi magát a főninek. Remélem hamarosan abbamarad ez a szokása és kiegyensúlyozott kutyus lehet. :)
2017. okt. 27. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!