Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kiskuty...

Hogyan szoktassam le a kiskutyámat a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Már több mint négy hónapos és már mindent kipróbáltam: befogtam a száját, ráütöttem a fenekére/orrára, lefogtam, otthagytam és rászóltam erőteljesen de egyik sem hatott sőt inkább agresszívabb lett azóta semmi nem hat neki ezek közül bármelyiket csinálom erősebben kezd el támadni. Kérlek segítsetek mert félek hogy megromlik a kutya gazdi kapcsolat. Egyébként egy szamojéd spicc úgyhogy tisztában voltam vele hogy nem lesz könnyű de ennyire? (Első kutya)

2017. szept. 28. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Igen, ennyire. És ez még semmi. Menj vele kutyasuliba, ott megmutatják mit csinálj. Innen érdemben úgysem lehet segíteni.
2017. szept. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Mond neki : ül,fekszik kulturáltan szórakozik!
2017. szept. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16%
Nekem is volt egy ilyen kutyám. Én "leszorítottam" (az oldarára fektettem) a földre és a lapockájára és a combjára tettem a kezem, amíg le nem nyugodott, addig nem hagytam felkelni. Nekem ez nagyon bevállt, tudta mi az ami még belefér és mi az már nem.
2017. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Nekem is harapdált kicsikorában, de azért, mert fogat váltott. Kell neki valami, amit harapdálhat...valami rágócsont, vagy játék. Ha játszani akarsz vele, akkor ne hagyd, hogy a kezedet játéknak tekintse, és szólj rá határozottan, hogy "NEM". Ha játék közben megharapja a kezed, akkor hagyd ott, hogy tudja, hogy azért van vége a mókának, mert rosszat csinál, ha harap. Az is kérdés, hogy hány hónapos korában került hozzád. Nekem annak idején az állatorvos azt mondta, hogy ha megfigyeljük, akkor amíg a tesóival van együtt, játék közben ők is harapdálják egymást, de ott van az anya, aki igen komolyan fegyelmezi a kicsiket. Ha nagyon hamar lett elválasztva, akkor ez is lehet a gond. A doki azt mondta, hogy amikor megharap, akkor hátul a "tarkójánál" fogjam meg, imitálva azt amit az anya kutya csinál. De amint abbahagyja engedd el. Nekem így megtanulta. Most már ha játszunk, és mondjuk a játékkal együtt a kezem is a szája közelébe kerül, akkor a játékot sem harapja meg, mert érzi, hogy ott a kezem. Szóval hajrá...szépen lassan menni fog.
2017. szept. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!