Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képes a kutyám...

Miért nem képes a kutyám megtanulni "ajtót nyitni"?

Figyelt kérdés

3 szobakutyánk van, mindegyik kistestű.

Közülük kettő bármikor kinyitja az ajtót ha nincs kilincsre zárva, az ajtó befelé nyílik, ha be akarnak jönni belökik, kifelé menet pedig az ajtó mögé nyúlnak a lábukkal, és maguk felé húzzák nagyon okosan.

Még az öreg se nem hall se nem lát kutya is.

A harmadik kutyám meg csak vinnyog, ha épp hogy átférne akkor sem megy ki.Befelé néha betudja lökni, de az sem megy neki mindig.

Ez azért jó mert este még az udvarra kiszoktam őket engedni, és csak behajtom az ajtót, addig én a konyhában elfoglalom magam csinálom a dolgom, ha meg végeztek bejönnek maguktól.

A másik két kutyám igazából magától tanulta meg az ajtó nyitást, így nem tudom,hogy ezt meg lehetne e valahogy tanítani egyáltalán?


2017. okt. 27. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Mond azt neki, higy oda nem mehetsz be... onna ki vagy tiltva, es tuti, hogy ott lesz állandóan...


A mi vizslánk is "ki van tiltva: a szobából de az összes ajtó kinyitja, meg akkor is a kilincsel van becsukva.

2017. okt. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert vannak szerencsétlenebb egyedek is.

Az enyém is csak a fejével nyomakodik, nem használja a lábát ha ki akar furakodni az ajtón.

2017. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyen a kutya éhes, tedd le az ennivalós tálját az egyik oldalra, a kutyát a másikra, az ajtó résnyire legyen nyitva. Majd akkor próbálkozik...
2017. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Na de azt mondod, hogy nem tanitottad öket. Valoszinü a másik kettö leleményesebb, jo megfigyelö, látja, hogy ki tud menni ha belöki az ajtot.


Nekem a macskám ilyen, tudja, hogy le kell nyomni a kilincset ahhoz, hogy nyiljon az ajto, mert mikor már nagyon mennie kell, akkor két lábra áll és nyujtozkodik felfelé. Viszont olyan hercegnönek hiszi magát néha, hogyha résnyire is nyitva van az ajto, akkor is leül elötte, néz hátra, "Na jöttök? Valaki kinyithatná nekem" pofival. Pedig tudja, hogy ki tud menni, mivel a szobaajtot sosem csukjuk kilincsre. Lehet a tied is ilyen, elvárja, hogy kiszolgálják.

2017. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!