Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél/ fenyegetést lát bennem...

Fél/ fenyegetést lát bennem egy kutya. Miért lehet?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem kutyája rendszeresen kerül engem, ha egy lépést teszek, ő már elszalad. Volt,hogy este nálunk voltak a kutyával, én pedig épp haza értem. Ekkor a kutya megugatott, félt tőlem. Az unokatesóm megfogta, hogy megsimogathassam, azt nehezen, de hagyta. Megszagoltattam vele magam, de újra távolodott és inkább a gazdihoz bújt. Ahányszor szoborként állok megszagol, de azonnal el is fut. Ez az egész úgy kezdődött, hogy menekült előlem, mindenki ( beleértve magamat is) azt hitte, csak játszik. Én pedig ,,fogócskáztam" vele. Képtelen velem egy légtérben lenni. Miért félhet tőlem ennyire? ( más kutyával nincs ilyen problémám)

2017. okt. 29. 00:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát hogy miért fél, azt gyakorlatilag megválaszoltad.

Érzékeny lelkületű kutya lehet, agressziónak vélte a kergetőzést a részedről, kb. ennyi.

Ezt viszont jobb lenne az ő érdekében feloldani. Egyáltalán nem ideális, hogy ha jelen vagy, ő stresszel és retteg.

Közös élményekkel kellene elérni, hogy nyitottabb legyen újra irányodban.

Kezdetnek mondjuk az is elég lenne, ha leülnél a földre, kérnél a gazdájától jutalomfalatot, és a kutyára rá sem nézve szépen elkezdenéd neki adogatni a nasit. Fontos, hogy ne légy tolakodó, azzal ellenkező hatást válthatsz ki. Ha már elfogadja tőled a falatokat, kezdj el mozogni is -lengesd a karod, esetleg álló helyzetből jutalmazd, ne csak akkor fogadjon el, ha mozdulatlan és szenvtelen vagy felé. Szemkontaktust kerüld, az fenyegetést jelent.

Közös séta is szuper lenne. Ha szeret labdázni, megpróbálhatnád te dobálni a lasztit, hátha feloldódik közben. Ha gondoljátok, és nem probléma, érkezésedkor minden alkalommal vigyétek el sétálni. Színre lépsz -> póráz elő -> indul a móka...

A lényeg, hogy a jelenlétedet valami pozitív dologgal kapcsoljátok össze. Pl. akárhányszor belépsz a szobába, ahol ő tartózkodik, hajíts oda neki egy szem tápot. Ha ezt kellő ideig gyakoroljátok, a végén már várni fogja, hogy betoppanj. :)

(A végére pedig, ha tanulnál és néznél valami bővebbet erről: ajánlanám Victoria Stilwell sorozatát, ő rengeteg félős kutyánál törte meg a jeget hasonló módszerekkel.)

2017. okt. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos már az első perctől fogva menekül előlem. Egyszer nem tudtam a közelébe kerülni ( kivéve a fenti alkalmakat) és sajnos nincs rá lehetőségem az idő és a távolság miatt, hogy ezeket véghez vihessem, ugyanis 2 havonta találkozunk. A műsorral kapcsolatban: sokat néztem kiskoromban. Ha van rá lehetőségem megpróbálom ,,kikúrálni" a kutyust a félelemből, szóval nagyon köszönöm, sokat segítettél.
2017. okt. 29. 01:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Rossz idegrendszer/rossz szocializáció. Plusz te is megtanítottad a kergetéssel, hogy féljen tőled. Hagyd békén, ne erőltesd rá magadat, ne piszkáld, mert így csak egyre rosszabb lesz a helyzet.
2017. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!