Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul? Trükktan...

Mit csinálok rosszul? Trükktanítás

Figyelt kérdés

A séták mellett gondoltam megtanítok pár trükköt a kutyámnak, de eddig nem igazán jutunk egyről a kettőre.

A pacsit gyakoroljuk, vagyis gyakorolnánk. Úgy kezdtem, hogy megfogom a lábát, kérdőn nézett rám. Megdicsértem, fél jutalomfalat. (azért fél, mert egyet nem tud egészben lenyelni, próbálta). Majd fokozatosan lejjebb mentem, a talpáig, mindig dícsérem. Közben elkezdtem mondani a vezényszót is. Eljátszottam többször: vezényszó, megfogom a talpát, jutalom, dícséret. De magától egyáltalán nem csinálja.

Próbálkozzak többször, gyakrabban, vagy van valami konkrét hiba a módszeremben?



2017. okt. 27. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Ezt a lejjebb menést nem nagyon értem, de én a következőképp tanítottam: mondtam neki, hogy pacsi, majd megfogtam a mancsát, juti. Ezt olyan 2-3 napig csináltuk, napi 10-20 alkalommal (reggel-este), utána már ment neki magától.
2017. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

A trükk tanítás lényege, hogy a kutya akarjon dolgozni és közben gondolkozzon. Ezzel a módszerrel azt látod rajta, hogy használja az agyát vagy aktívan meg akar neked felelni? Nem akartál volna olyan módszert választani, ahol ő is aktív résztvevője a tanításnak és nem csak passzív "elszenvedője"? Klikkeres tanítást egyébként nagyon javasolnám.


A pacsi tanítás tudatosabb változatai egyébként: a markodba fogsz egy falatot, kirakod elé és bíztatod, hogy akarja megszerezni. Majd ha kapar egyet a kezedre, klikk/diséret és megkaphatja. Vagy megvezetéssel felvezeted egy dobozra, ha rálép az egyik lábával klikk/dicséret és jutalom. Itt ha tárgyra már rá tud mancsolni, kérheted ezt a kezedre, lábadra, térdedre, ajtóra becsukáshoz, stb. Vagy formálással tanítod, hogy mancsoljon rá passzív tárgyra vagy egyből rád. Itt is a későbbiekben lényegében tanítás nélkül tud majd lábra, sarokra, térdre, bármire mancsolni.

2017. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mit csinálok rosszul?"

Mindent.


A kutyák, azok olyanok, mint a kisgyerekek, azt szeretik, ha maguk jönnek rá dolgokra (szabad formálás) vagy max. ha súgnak nekik (megvezetés).


Egy normálisan nevelt kutya* az kreatív, ha jutalomfalat van kilátásban, akkor megpróbálja megszerezni és mindenféle dologgal próbálkozik. Neked csak annyi a dolgot, hogy a kívánt viselkedést megerősítsd vagy jó irányba tereld (olyan ez, mintha hideg-meleg játékot játszanál a kutyával, ha melegszik, akkor klikk + jutalomfalat, ha hűl, semmi, ha tűzforró, akkor jutalomfalateső).

A vezényszót (adott esetben kézjelet) meg akkor csatolod az egészhez, amikor a kutya 70-80%-os biztossággal csinálja meg a feladatot.

A klikkernek ebben annyi a szerepe, hogy villámgyorsan és nagyon pontosan tudsz a kutyának pozitív visszajelzést adni vele. Szóval nem mágia :D

Ha tudsz angolul, nagyon ajánlom Kikopup youtube csatornáját.


Nyilván egy poroszos neveltetéshez szokott embernek ijesztő lehet egy kreatív, gondolkodó kutya, de ugyanúgy 100% megbízhatóvá lehet nevelni, mint egy gyereket.


* hangsúly a normálison, mert kivétel persze van: rosszul vagy sehogy sem nevelt, idősebb kutyák. Valamennyire fejleszthető náluk is a kreativitás (pl. 101 things to do with a box játékkal), de lehet, hogy maradnak korlátok.

2017. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

„Nyilván egy poroszos neveltetéshez szokott embernek ijesztő lehet egy kreatív, gondolkodó kutya, de ugyanúgy 100% megbízhatóvá lehet nevelni, mint egy gyereket. ”


Nem tudom rám értetted-e, de nem hiszem, hogy okot adtam volna rá, hogy belemenj a személyeskedésbe. A válasz többi részét köszönöm.

Hol tudok klikkert beszerezni?

2017. okt. 29. 08:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb bármelyik állatboltban, vagy nagyobb üzletben, legutóbb az Intersparban és a Tescoban is láttam.
2017. okt. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pamacsthebestdog ***** válasza:
Ültessük le, utána vegyél a kezedbe egy jutifalatot,és szorítsd össze.Nyújtsd ki elé,aztán ő elkezdi szimatolni,és egy idő után rá fogja rakni a mancsát. Ha ez jól megy, akkor megpróbálhatod lefelé tartott kézzel,majd simán a pacsit.
2018. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!