Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A "harci " kutya helytálló...

A "harci " kutya helytálló kifejezés szerintetek?

Figyelt kérdés

Nekem a hátamon feláll a nemlétező szőr, mikor meghallom ezt a kifejezést a médiában.

Takaróznak avval, hogy a jog is használja állítólagosan ezt a kifejezést.Szerintetek helytálló a fajta, fajták történetét nézve használni, anélkül, hogy szakértő megvizsgálta volna a kutya viselkedését, tartási körülményeit?


2017. okt. 30. 09:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Bizonyos fajták tekintetében, a fajta történetét nézve helytálló. Mégha az adott egyed vagy felmenői nem is harcoltak már.
2017. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy tacskó vagy egy vizsla is vadászkutya, mégha egész életét a kanapén is tölti.
2017. okt. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem helytálló.

A foxikat, tacskókat sem vadászkutyaként, vagy patkányozóként emlegetik, és a yorkikat sem egerészőként emlegetik...


Nekem pitem van, én is kivagyok a sok "harcikutyázótól", de már belefáradtam, hogy elmagyarázzam boldog-boldogtalannak. Betudom a tudatlanságuknak.

2017. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Persze, hogy az. Ez nem tudatlanság. Erre tenyésztették ki. A puli terelőkutya, a vizsla vadászkutya, a tacskó pedig kotorékeb. Érdekesen ebből senki sem csinál problémát, nem kéri ki magának akkor sem, ha az a vizsla sose látott vadat.
2017. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

"Persze, hogy az. Ez nem tudatlanság. Erre tenyésztették ki."

Nézz utana, hogy miért lettek kitenyésztve és ne írj olyat amiről gőzöd sincsen.

2017. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Kifejezetten kutyaviadalokon való részvételre tenyésztették ki az 1830-as években. A terrierek mozgékonyságát és harci kedvét ötvözték a buldogok fizikai erejével; az így létrejött fajta pedig egy végletekig elszánt, magas fájdalomküszöbű, ideális harci kutya lett. Fontos szempont volt a tenyésztéskor az emberek feltétlen szeretete, hiszen a harcoltatott kutyák szétválasztásakor nem fordulhatott elő, hogy emberre támadjanak.
2017. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mivel használjuk, ezért helytálló. :)


Ugye itt általában a pitbullra és az amstaffra szokták ezt mondani, de tágabb értelemben ide sorolják a bullterriert, az angol staffordshire terriert, a kanári szigetekit, tosa inut, stb.... ezeket javarészt már nem harcra tenyésztik. A mai masztiffok ősét régen hadi kutyának tenyésztették, manapság mégsem használjuk rájuk ezt a szót.


A pitbull/amstaff ősei régen valóban erre voltak szelektálva és vannak, akik mai napig verekedtetik őket, tehát azokra az egyedekre helytálló a harci kutya jelző. Mindkettő őse a mára már kihalt régi angol bulldog, ami nem azonos a mai angol bulldoggal. Egy kb. rottweiler méretű és tömegű kutya volt és ún. bikahecceken használták, amikor a bikára 2-3 ilyen kutyát engedtek. Ezt később betiltották és ekkor kezdték el a kutyákat egymás ellen verekedtetni. Ekkor rájöttek, hogy unalmas és lassú, ezért nem elég látványos a harc és elkezdtek terriereket belekverni, így jöttek létre először az ún. half&half kutyák, bandogok. Szép lassan kisebbek, de fürgébbek lettek, így már látványos volt a harc. Ezekből alakult ki végül a mai pitbull és ennek a küllemre tenyésztett változata az amstaff. Mára már persze teljesen máshogy néznek ki, mint mondjuk a 1900-as évek elején.

2017. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesen a mai napig bull típusú kuytákat harcoltatnak az illegális kutyaviadalokon. Ennek is megvan az oka. Én még sosem hallottam havanese csivava viadalról.
2017. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb skót juhász már nem alkalmas komoly terelőmunkára, vagy bármilyen munkára. Családi kutya. Ettől függetlenül továbbra is juhászkutyának hívjuk őket. Azokat a fajtákat hívjuk harci kutyának, amiket eredetileg erre tenyésztettek ki. Lehetsz politikailag korrekt, ha akarsz, de az csak hazugság lenne. Tény, hogy még ma is ezeket a fajtákat harcoltatják a legtöbb esetben. Tény, hogy egy 20 kilós megvadult pit bull sokkal nagyobb kárt fog okozni, mint egy 20 kilós megvadult border collie. Tény, hogy aki ilyen fajtát tart, annak észben kell tartania, hogy mire tenyésztették ki a fajtát és ennek megfelelően kell nevelni, csak úgy, ahogy pl egy bordernél is mindig emlékezni kell arra, hogy a fajtát terelésre tenyésztették ki.
2017. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Én csak azért nem tartom helyénvalónak, mert mondjuk v.ki vesz vagy befogad egy pitbull kutyát és normálisan neveli, szocializálja, szereti ezekeket a fajtákat, akkor ráaggasztják, hogy hát van egy harci kutyája, holott soha nem nevelte harcra, a kutya története alapján meg ráagasztható, holott a pitbull az egyik leginkább ragaszkodó fajta...
2017. okt. 30. 11:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!