Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó étrend 2 kutyának?

Ez jó étrend 2 kutyának?

Figyelt kérdés

Egy Német Juhász és egy Sicu-nak


Hétfő:táp+kicsi konzerv


Kedd: táp


Szerda: táp+egy kis rizs husival(nem fűszeres)


Csütörtök:táp


Péntek:rizs kis husi


Szombat:táp+natur joghurt+vitamin


Vasánap:táp+ 1 db tojás



a táp prémium és a konzerv is


2017. okt. 31. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem sértődsz meg, de ha prémium minőségű táppal eteted nincs szüksége másra. Konzerv teljesen felesleges 80% víz.A rizs nem a kutyának való semmilyen számára hasznos tápanyag nincs benne. Annyi haszna van, hogy összetartja a székletet. Ha jó táppal eteted felesleges neki húst adnod ( ezt mondom úgy, hogy mi nyersetetünk) , mert az egész emésztőrendszere a táp feldolgozására van ráállva. A hústól nagy eséllyel hasmenése lesz.
2017. okt. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem jó étrend.

Kezdésnek ahogy az első válaszoló is írta, egy jó minőségű táp mellé nincs szükség kiegészítőkre. A konzerv tiszta víz, semmi tápanyag nincs benne csak a vágóhídi hulladék. Amelyikben pedig tényleges hús van annak a kiló ára a filézett csirkemell kétszerese.

Rizst kizárólag keményítőnek szoktak adni a kutyáknak és azt is jól szétfőzve (tehát sokkal tovább főzve mint emberi fogyasztásra). Ha nincs baja az emésztéssel, gyomrával akkor nincs szükség rá.

A hús főzés során veszít a tápértékéből és teljesen fölösleges megfőzni egy kutyának. (Kivéve ha disznó vagy vaddisznóról van szó).

2017. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem jó étrend. Egy kutyának amúgy se kell "étrend". Jó minőségű táp és kész, vagy BARF / prey. Ne tömd hülyeségekkel.
2017. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért akarok ilyet adni nekik mert az előző gazdájuk által maradék és hulldéktápot ettek 3éven kerseztül
2017. okt. 31. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy mit ettek előtte 3 évig, akkor is bőven elég csak a prémium kutyatáp, aminek magas a hústartalma és gabona,kukorica mentes.

Minden igaz amit előttem leírtak, annyival egészíteném ki, hogy a táp és a konzerv/rizs/hús emésztési ideje különböző, így ha ezeket kevered, felborítod a kutyád bélrendszerének normál működését. Az meg, hogy váltogatod, hogy egyik nap táp, másik nap rizs, hús szintén rossz, bekavarod a kutyáid emésztését.

De mondjuk a szombat, vasárnapi adaggal nincs gond, viszont a többi nap maradjon csak táp, vagy akkor is natúr joghurt/kefír (1-1 kanál) kiegészítésnek. Ha a tojás ellenőrzött helyről való, mondjuk saját, akkor mehet nyersen is, csodás lesz tőle a kutya szőre, de hetente csak 1x add.

2017. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Én nem értek egyet a csak hús tartalmú táp etetésével.Az én kutyám szétfos.a az udvart tőlük. Acanától kezdve mindent próbáltunk, legalább vagy 10 félét, és nálunk a rizs tartalmú tápok, meg a burgonyásak jöttek be. Nekem mondhat bárki bármit, én ebben hiszek. Én szoktam főzni is neki zöldségekkel rizst ,meg húst, josera tápot adok neki, gyümölcsöket, és ennyi. A konzervek szerintem az embernek se jó, úgyhogy én csak ritkán adok.
2017. okt. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha eddig szemetet ettek a kutyák, akkor fokozatosan kell átszoktatni őket, mert ha hirtelen váltasz prémium tápra, azt tényleg nem bírja a gyomruk. Van olyan érzékeny gyomrú kutya, aki eleve nem bírja a túl magas fehérje tartalmat. Viszont egy átlagos, egészséges kutyának az a legjobb, ha magas hústartalmú prémium tápot kap vagy nyersezik. Fokozatosan, eleinte keverve neked is erre kéne szoktatnod a kutyákat, hosszú távon felesleges nekik rizst meg konzervet adni.
2017. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!