Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lennének pár kérdéseim a...

Lennének pár kérdéseim a német dogokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Első német dog kutyusom vásárlása előtt állok. Bármit meghallgatok velük kapcsolatban.

1. kan vagy szuka? miért?

2. mennyire bírja a hideget? lenne hely ahova be tudna menni télen, de a házba nem:/

3. játékos kutya vagy csak inkább békésen elvan?


2017. okt. 31. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de ha kint akarod tartani akkor nem ez a megfelelő fajta neked. Amúgy is rövid életű fajta de még az átlag 8 évét se éri meg mert pár év alatt tropára mennek az ízületei egy fűtetlen hely nélkül.
2017. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
fűtött hely csak nem annyira mint egy ház. melléképületbe tudna bemenni
2017. okt. 31. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban kell fűtésszezonban tartani. Nagyon rövid a szőre, és hamar tönkremennek az ízületei.

Ha kinti kutyát szeretnél, válassz más fajtát.

2017. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólókkal értek egyet, ha télen is kint lenne, akkor nem nektek való. Nem bírják az ízületei, amúgy is óriási kutya, az ízületeire még jobban oda kell figyelni. Most már egyre keményebbek a telek, nem való kintre.


*OFF:

Tudom, tudom, nem nyelvtanóra, de annyira bántja a szememet a kérdésed. Helyesen így van: "Lenne pár kérdésem..." vagy "Lennének kérdéseim..." .Ha ott a "pár" szó, akkor nem kell többes szám. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy "a 2 kutyák" , értelmetlen ;) ! OFF vége*

2017. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fajta nem tartható kint. Melléképületben sem. Olyan fajtát válassz, aminek ez nem gond. Újfundlandi, berni pásztor, bernáthegyi, stb.
2017. okt. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A mi német dogunk 5 éves, kertes házban lakunk, sokat van kint is, de nem szereti a hideget... Van neki hely kint, ahol melegedhet, de bent alszik, és télen sokkal jobban szeret a házban lenni (meg mi is jobban szeretjük, ha bent van :))


Nekünk második kutyánk, nagy álom volt, hogy egyszer legyen egy dogunk - némi tapasztalattal ezeket tanácsolnám Neked:

- MUSZÁJ foglalkozni vele, tanítani, kutysuliba járni. Ennél a méretnél nem engedheted meg, hogy ne legyen alap szinten szófogadó :) A jó hír, hogy alap oktatás mellett egy nagyon jámbor, kedves, szelíd kutyát kapsz, aki figyelmes és hihetetlenül jóindulatú. Én más dogokon is ezt látom, hogy mérhetetlen kedvesség lakozik bennük - ártatlan, hatalmas lelkek :)

- készülj fel rengeteg nyálra és szőrre :)

- szeret aludni, pihenni - a mi kutyánk alapból pörgősebb, mint az átlag, mert egy hiperaktív kistestű keverékkel él együtt, de még így is sokkal többet szeret lustálkodni. Sétáknál viszont szaladgál, játszik ő is.

- tényleg nagyon sokat eszik, és nem mindegy, hogy mit. Ez alapból sokba kerül, és bármilyen állatorvosi dolog legalább a duplája, mint más kutyánál, pusztán a gyógyszerek mennyisége miatt. Ezt érdemes bekalkulálni az elején. Mi is számoltunk vele, de még engem is meglepett, mennyivel többet költünk rá - giga tányér, giga fekhely, óriási nyakörv...Mindenből több és nagyobb :)


Pluszban még azt tanácsolnám, hogy nézz körül a fajtamentőknél, hátha ott találod meg a választottadat :) Viszont ha vásárolni szeretnél, akkor mindenképp jó helyről, törzskönyves kutytust válassz - egyébként is rövid életű kutyusok, és az óriási méretük miatt sok betegségre hajlamosak - ha ebből a gondos tenyésztéssel párat ki lehet zárni, akkor már jobb a helyzet. Nem tudom a mostani árakat, de 5 éve 200ezer Ft-ot is elérte a nevesebb tenyésztőktől vásárolt dogok ára.


Egyébként hatalmas élmény egy ekkora kutya, és tényleg aranyból van a szívük! Nem biztos, hogy még egyszer választanék dogot, de imádom a kutyámat, és nem cserélném el semmiért az együtt töltött időt :)

2017. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!