Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kikaparta a friss...

Kutya kikaparta a friss varratot, mi tevo legyek?

Figyelt kérdés
3 napja ivartalanitottak a kutyamat es most arra lettem figyelmes, hogy veres a padlo es a laba. Kikaparta az egyik varratot es most egy lyuk van neki a hasan.. Mit csinaljak? Nagyon felek, amiota eszrevettem es megneztem neki az oldalan fekszik csak es nem hajlando megmozdulni.
2017. nov. 2. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyelet
2017. nov. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el ügyeletre amég nem késő...
2017. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyelet azonnal!!!!!!!!!!!
2017. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Merre éltek? Azonnal ügyeletre kell vele menni!!!
2017. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EvaSz86 ***** válasza:
Sikerült eljutni az ügyeletre? Hogy van a kutyus? Az enyémet két hete ivartalanították, már szerencsére volt varratszedés is. Csak egy tipp...mivel az enyém abszolút nem bírta a műanyag gallért, volt itthon kisbabáknak való kombidressz, de tescoban is van pár száz forintért, ami csak simán alul patentos, én kivágtam a farkának való helyet, és abban volt egész nap, mondjuk nekem volt váltás, szóval mindig váltottam rajta, de ebben volt folyamatosan, és így nem látta a varratot, és nem piszkálta, pedig elég kis hiperaktív. Szóval, ha tudod, akkor próbáld ki, nem szabad, hogy feszes legyen rajta, de mégis óvni fogja az ilyen balesetektől.
2017. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elvittuk orvoshoz aki aztmondta, hogy ha a tobbi varratot is kikaparja akkor vigyuk vissza mindnekepp es meg kell muteni megint, de igy ezzel meg nem csinal semmit de kaptunk antibiotikumot es hetfon megyunk vele vissza, csutortokon meg varratszedesre.

Mi is ezt a bodys megoldast alkamazzuk, de nalunk nme eleg az igy a galler is rajta van, mert amugy folyamatosan nyalogatja magat, es igy hogy a baba body is rajta van ugyanugy vakarozik a hatso labaval, es 2-3 orankent cserelni kell neki, mert annyira sok genny jon ki neki, hogy teljesen atazik. Az orvosnal is kifolyt belole egy jo nagy adag gyorsan feltoroltem, de nem mondott ra semmit a doki. Azt tanacsolta meg, hogy ne ragasszuk le semmikepp, ki kell folynia es levegoznie kell.

2017. nov. 3. 18:33
 7/8 EvaSz86 ***** válasza:
Én amikor a vakarózástól tartottam, kérdeztem a dokit, mit lehet tenni. Ő mondta, hogy a hátsó lábaira ragasszak sebtapaszt, vannak olyan gyengébbek, amik nem ragadnak bele a szőrbe, és nem a tappancsokra gondolt, hanem a körmök tetejére, ami így nem akadályozza a járásban, de leragasztja annyira a körmeit, hogy nem tud bele akadni a varratba. Tudom, milyen macerás, nemrég mentünk át rajta. Mondjuk engem ez a túl nagy gyulladás kicsit elgondolkodtat. Nem akarok ám okoskodni, sőt, inkább segíteni szeretnék, de ez a ti orvosotok elég érdekesen kezeli a helyzetet. Én orvosom, amikor nézte a műtéti heget, mindig azt mondta, hogy szép tiszta, mert ha gyulladásban lenne, akkor antibiotikum szurik jönnének. Mondjuk nekem szerencsém volt, mert amilyen kis csintalan, azt hittem hogy nem lehet majd bírni vele, de nem is érdekelte a seb. Remélem, minden rendben lesz! Már nem sok van hátra varratszedésig...kitartás!
2017. nov. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonjuk szepen a kedves es biztato szavakat! :)
2017. nov. 4. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!