Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezd kikopni a vizslám farka,...

Kezd kikopni a vizslám farka, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem sebes neki, de a végén a szőr már teljesen kihullott. Nem látszik, csak ha az ember közelről nézi, de nem szeretném , ha tovább romlana, esetleg kisebesedne. Lehet tenni ez ellen valamit?
2017. nov. 3. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Több dolog lehet.

Jellemző tünete az allergiának a táp valamely összetevőjére ( ez menet közben is kialakulhat), ha más nem segít érdemes tápot váltani.

A másik oka, hogy esetleg szorongás vagy kevés mozgás miatt a nyalogatásával, tágásával szórakoztatja magát.( ezt te tudod, hogy fenn áll e)


Első körben én annyit tennék, hogy étrendkiegészítőt adnék neki sörélesztőt és lazacolajat. A benne lévő anyagok jót tesznek a börnek/szőrnek. Lehet, hogy csak némi vitaminhiánya van illetve a hidegebb időben az érzékenyebb kutyák bőre ugyanúgy jobban kiszárad mint a miénk.

2017. nov. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vadhúsos prémium tápot eszik, úgyhogy nem a táp meg a vitamin hiány az tuti. Napi 1,5-2 órát mozog az eü sétákon kívül és egész nap vagy velem van, vagy a párommal úgyhogy tuti nem az unalom. Én arra gondoltam, hogy mivel rengeteget csóvája, odaveri mindenhez és talán azért kezdett neki kikopni a szőr. De azzal meg mit lehetne tenni?
2017. nov. 4. 10:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet már megtörtént, de ilyen esetekben le kell vágni a farka 1/4-ét. Biztos láttál már ilyet, vadászkutyaknál is gyakori. Pont ezért, hogy gyakran beütik.

Állatorvos csinálja.

2017. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!