Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám nem a...

Mit tegyek, ha a kutyám nem a hagyományos módon húzza a pórázt?

Figyelt kérdés

Pár hónapos kutyám van és egyáltalán nem kellemes a séta. Ha valami érdekeset lát, belekapaszkodik a pórázba és húzza, de még ez a jobbik változat, mert ilyenkor legalább érzem, hogy megyünk valahova.

A legnagyobb bajom azonban az, hogy általában nem előrefelé akar menni, hanem leginkább bármerre másra, főleg visszafelé.

Próbálkoztam már azzal, hogy nem álltam meg, hanem folytattam a sétát a saját tempómban akkor is, ha a kutyát magam után kellett vonszolnom a pórázon. De ez annyira bánt engem, hogy inkább hátra se nézek. Volt már olyan, hogy nem néztem hátra, csak furcsának tűnt, hogy olyan keservesen kellett húznom. Ekkor megfordultam és azt látom, hogy a kutyám elfeküdt a hátára, vagy az oldalára, és úgy húzatta magát X-méteren keresztül, (szájában virág vagy fadarab), mintha nem is kutya lenne, hanem valami szánkó!!

Ki tapasztalt már ilyet és hogyan küzdötte le az ellenállást?


2010. máj. 31. 09:04
1 2
 1/19 RastaMama ***** válasza:
Nem tapasztaltam még ilyet, igaz, csak három kutyát neveltem fel. Keress fel egy hozzáértőt, mert ha nem megfelelően kezeled ezt a helyzetet, akkor többet árthatsz, mint gondolnád. Egész életére-akár 15 év-rosszul rögzülhet benne a helyes viselkedésforma a sétát illetően.
2010. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Rendes vagy, de nem sok hasznosat kaptam a válaszból. Tisztában vagyok azzal, hogy miért nem szabad ebbe beletörődni, ez volt az oka annak, hogy irtam ide.

Azzal is tisztában vagyok, hogy egy szakember meg fogja tudni oldani a problémát, de ha hozzá akarnék fordulni, akkor most nem ide irogatnék.

A félreértések elkerülése végett mondom: valódi kérdés az apróbetűs részben van. A vastagbetűs részt jobb lett volna, ha igy fogalmazom meg: Ti mit tettetek, ha ilyen problémátok volt? Ha kutyasuliban oldottátok meg, akkor mit tanácsolt a kiképző?

Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!

2010. máj. 31. 09:24
 3/19 anonim ***** válasza:

Ezért biztos le fognak pontozni, de nem érdekel. A mi egyik kutyánk is ilyen volt, és fojtó pórázt használtunk. Most már tud rendesen baloldalon közlekedni.

A másik megoldás, nagyon rövidre veszed a pórázt, szinte, hogy a nyakörvénél, baloldalra fogd, és indul el vele egy irányba. A húzni akar, erősen tartsd, hogy ne tudjon elrántani. Ha megállsz, álljon meg a kutya is. Ha elindulsz, induljon el ő is. Egy idő után rájön, hogy semmi értelme, rángatózni. Még egy, bőrpórázt használj, bár gondolom, azt használsz.

2010. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem, nem azt. Valójában egy másfél kilós kis dögről van szó :) Olyan pici a nyaka, hogy a legkisebb nyakörv sem fér rá, úgyhogy olyan pórázt használunk, ami egyben nyakörv is és akármilyen kicsi nyakra szabályozható.

Folytót nem szeretnék rá, mert kegyetlen dolognak tartanám egy ilyen kis csöppségnél főleg, hogy ilyen picike nyaka van.

2010. máj. 31. 09:40
 5/19 anonim ***** válasza:

1,5 kg kutyára nem tudsz folytónyakörvet, de ha van egy kicsit hosszabb órra, akkor pofaszorítóst igen....


viszont azt javaslom, inkább menjetek el egy kutyaiskolába...

2010. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Ez egy nagyon jó kis videó. Egy kutyakiképző bemutatja a módszereit. A videóban szereplő kutya nem pont olyan, mint a tied, de a séta neki is nagyon hasonló gond. Nézd meg a videót, talán hasznos lesz. 5 per 40 másodpercnél kezdődik az a rész, ahol bemutatják, hogy nem tud sétálni menni a kutya, aztán nézd végig az egészet és rátér majd ara is a kutyatréner, hogy megtanítsa pórázon menni a kutyát. Jó videózást.

ui.: csak 24 perc a videó, lehet, hogy néhol uncsi lesz, de érdemes megnézni, mert amit itt mi nem tudunk elmagyarázni, azt a videóban tökéletesen bemutatják neked. :)

2010. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem, ez még sem biztos, hogy jó videó, mert itt a kutyával meg kell szeretttetni a sétát. Keresek neked egy másikat. :)
2010. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ennél a két kutyánál is vannak sétáltatási gondok, ezt is megnézheted, ha van kedved, még keresek neked videókat, megpróbálok olyanokat, ahol több gond mellet a sétáltatás is probléma az adott kutyánál, hogy lásd, hogyan oldják meg.

2010. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem FOLYTÓ, hanem FOJTÓ.


Egyébként, ha kis termetű a kutyád, akkor nyakörv helyett használj hámot. Tudod, mint amit a macskákra és a görényekre is szoktak rakni. És ugyanúgy, ha húzni akar, tarts erősen! Tanulja meg a kutya, hogy te felette állsz.

2010. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van mind a nyolc videó. Aminek az a címe, hogy teddy pom pom, és aminek az a címe, hogy lilly, azok kistestű kutyákról szólnak. De nem biztos, hogy náluk is vannak sétáltatási gondok, szerntem az lesz a legjobb, ha hozol maganak valami nasit és szép sorban megnézed a videókat. :) Jó szorakozást és remélem hasznosak lesznek a videók. :)

2010. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!