Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak velük? (Husky...

Mit csináljak velük? (Husky vs Yorkshire)

Figyelt kérdés
Van egy közel 12 éves Yorkshire kutyám. Lett hozzá hozva egy Husky (7 hetes) kutyus. A Yorkshire nem bántja, de fél tőle, viszont a Husky (igaz játékból) állandóan ugrál rá, van, hogy meg is harapja, persze ez egy kisnövésű kutyának fáj. Próbálom leszoktatni róla, kapott játékokat is, de nem bír elnyugodni. Esetleg hogy tudnám leszoktatni erről, vagy mi tevő legyek? Van, hogy nincs itthol senki velük, kitudja akkor mitcsinálnak.
2017. nov. 8. 17:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

#7 Azért szívesen megnéznélek én 77 éves korodban, mit csinálsz amikor odarakunk melléd egy óriásbébit, aki lelőhetetlenül húzgálja a hajad, a karod, a füled... Kéne némi empátia!


Kérdező! Vidd vissza a husky-t, nem kell az neked!

- Eleve látnod kellett volna a yorkin, hogy neki már nem való a hülye, hebrencs kölykök társasága. (Pl. az én kutyám ha kölyökkel találkozunk hátat fordít, arrébb megy: "köszi, nem kérek belőled")

- Ha ennyire nem vagy tisztában az alapokkal se (7 hetes kölyköt nem választunk el, igen, a kölyök harapva játszik stb.), akkor nem vagy te felkészülve a kutyatartásra és ennek nagyon, nagyon rossz vége lesz.

2017. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát lesznek itt még ennél nagyobb problémák is, sajnos.


Ajánlom figyelmedbe ezt a két videót, mindkettő egy neveletlen Huskyról szól, akit, a tiédhez hasonlóan, szintén túl korán választottak el az anyjától (5 hetesen!!!). Emiatt nem tanulta meg a gátolt harapást sem például.


https://www.youtube.com/watch?v=gQ78leH7RUc

https://www.youtube.com/watch?v=xsb1MlpExW4


Szóval azt javaslom, hogy ha nem vagy otthon, különítsd el őket, és minél hamarabb kezdd el a kutya nevelését. Ha megkapta a szükséges oltásait, akkor pedig menjetek kutyasuliba. Ha most nem kezdesz vele valamit, pár hónap múlva már sokkal nehezebb lesz, hidd el. Gondolom nem akarod, hogy a te kutyád is ilyen Huskyvá nője ki magát, mint a videóban szereplő egyed.

2017. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egy jól szocializált idős kutya mellé bármikor odatehetsz egy kölyök kutyát, az akkor sem fog félni tőle. Persze ha idegrendszeri problémákkal küzd az a kuty akkor más a helyzet.


Néha napközibe viszem a kutyákat ahol 2 csoportra vannak bontva: kis és nagytestűek. A nagytestűek között van egy 18 éves kistestű mentett keverék és órákon át játszik, nem zavartatja a magát. Akkor neki is félnie kellene? Pedig ott aztán minden előfordul és nem 1-1 kutyáról van szó hanem 20-30ról csoportonként. Akad 4 hónapos pörgős kölyök, hiperaktív kamaszkorban lévő de aktív munkakutyák is akik az a 4-5 óra alatt egy percre sem állnak meg. Igen van szánhúzó is köztük, de akad Kangal is.

2017. nov. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A félelem a kérdező interpretációja, szerintem leginkább arról lehet szó, hogy 12 évesen semmi kedve egy 7 hetes kutya harapdálását és ugrálását tűrni.
2017. nov. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 EvaSz86 ***** válasza:
50%
Most miért is van a legtöbbeknek a yorkie-val baja? Meg hogy biztos ideggyenge. Emberek egy 12 éves kutyáról van szó. Teljesen normális, hogy már nincs akkora kedve játszani. Kérdező te pedig...háttt...szerintem hiba volt elhozni a második kutyust. Először is tényleg a korából adódóan, még kicsi volt, hogy elválasszák az anyjától. A másik, hogy pont husky egy yorkie mellé...nem a legjobb választás. Nekem kettő yorkie-m van, egy év eltéréssel vettem őket magamhoz, és az idősebb kutyusomat így is megviselte a változás, mivel két teljesen eltérő habitusú kutyusról van szó. A másik pedig, hogy a yorkie nem feltétlenül fél, egyszerűen zavarja, hogy piszkálja őt a kölyök, de mivel kölyök, így nem "bántja". Mindjárt rákezdtek arra, hogy ideggyenge meg nem szocializált, holott azért itt méretbeli különbségek vannak. Most akkor, ha én sétálok az én kutyusommal, aki egyébként nagyon jól szocializált, óvodába-iskolába jártunk vele, és találkozunk mondjuk egy nem jól szocializált németjuhásszal (csak a méret miatt hoztam, mint példát), aki teszem fel rátámad az én kutyámra, mert a gazdája nem foglalkozott vele, és az én kutyusom megijed, mert hát na, én is megijednék, akkor az én kutyám a nem jól szocializált? És még mindig úgy gondolom, hogy nem igazán félelem az, ami a kérdező kutyájában van, hanem inkább idegesíti az új jövevény, aki még zavarja is őt a pihenésében.
2017. nov. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!