Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy évben hányszor tüzel egy...

Egy évben hányszor tüzel egy kutya, És mik a jelei, melyik évszakokban tüzel, mennyi idösen? Télen is?

Figyelt kérdés
És télen is? És ha épp nem tüzel el kaphatja fedezi egy kan? Abbol megtermékenyül ha épp nem tüzel?

#kutya #tüzelés #kölykedzés
2017. nov. 8. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Ezeknek mind-mind utána tudtál volna nézni a google-on is. És persze ezt tanultad általános iskolában is.


Nagy általánosságban fél évente tüzelnek a szukák. De ettől lehet ritkább és gyakrabb is. Általában tavasszal, ősszel tüzelnek, de persze ebben is lehet eltérés.

A jelei: megduzzad a pérája, pár napig vérzik és persze megváltozik a kutya viselkedése is.

Ha nem tüzel vagy nincs a tüzelés 10-15 napja körül, nem fog vemhesülni. De ez is általános iskolás tananyag.

2017. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Hát lehet öreg vagyok de ezt nem tanították. Macskagazdi vagyok róluk mindent tudok kisujbol mert magán emberként mentem is(kóborokat ivartalanítatok) kutyám sosem volt de ezek érdekelnek
2017. nov. 8. 21:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

10-15. napon vehetik fel kan-t. De mivel hallottam olyanról,hogy 6. napján vette fel a kant a szuka és alom is lett. Így érdemes ahogy tüzel külön zárni a szukát,sétánál nem elengedni és figyelni.


De pl tök jó erre az ivartalanítás nem kell a tüzelési mizériával bajlódni.


Egy évben 2x tüzelnek, tavasz és ősz, de tényleg eltérhet.


Ha gyakrabban vagy ritkábban tüzel egy szuka azt elég sos-be ivartalanítani kell,mert nem normális dolog.

2017. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nekünk ezeket nem tanították suliban, főleg nem általánosban. :D

2017. nov. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!