Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy bűzmirigy...

Mennyibe kerül egy bűzmirigy eltávolítása? (kb)

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A kutya állapotától függ. De gondolom,ha addig jutott a dolog, hogy ezen gondolkozol, akkor jónéhány gyulladáson, kezelésen túl vagytok rendszeresen jársz ezzel orvoshoz és meg is kérdezheted, hogy mennyibe kerül.

Ha csak úgy eszedbe jutott, akkor sürgősen felejtsd el, nem egy egyszerű műtét és csak akkor érdemes elvégeztetni,ha valóban nincs már más megoldás.

Sajnos jónéhány kozmetikus ész nélkül nyomogatja a bűrmirigyet akkor is, ha nincs rá szükség, amivel csak ront a helyzeten.

2010. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos azt nem tudom, hogy miben kerül egy ilyen műtét, de mint minden állatorvosi beavatkozás, ez is szabadáras, komoly eltérések lehetnek az egyes rendelők között. Több orvost is kérdezz meg, mielőtt döntesz.


Nekünk anno azt mondta az orvos, hogy a megfelelő állagú széklet magától üríti a bűzmirigyet is. Ha úgy érzed, hogy gond van (vagy akár időnként, megelőzésképpen), adj egy kicsit szárazabb táplálékot neki 1-2 napig és a keményebb kaki kíméletesen kipucolja a mirigyét. Évek óta nem kellett a bűzmirigyéhez nyúlni, pedig korábban elég gyakran (évente 1-2-szer) volt begyulladva.

Persze, ha a te kutyusodé már nagyon begyulladt és sokadszorra, akkor ez önmagában nem elég, orvos kell.

2010. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia,az én kutyámnak rengeteg gondja volt a bűzmirigye miatt. 4 hónapos kora óta nyomta folyamatosan neki az állatorvos, mert csúszkált a fenekén (rendszeres féregtelenítés mellett). 9 hónapos korára eljutottunk odáig, hogy másfél hetente vittem orvoshoz (az ő tanácsára). Azt mondta, hogy a bűzmirigy nem olyan mint a pattanás, amit kinyomunk és nincsen gond vele. Hittem neki. Csináltattam labort is, minden eredmény normális lett, volt bűzmirigy átmosás is, semmit nem használt. A doki azt mondta, hogy vannak bűzmirigy problémára hajlamos kutyák és akiknél ilyen gyakran kell nyomni ott csak a műtét segít. Hittem neki. 9 hónapos korában már ki sem tudta neki tisztítani, mondta hogy nincs más megoldás, ki kell operálni őket. A műtét előtt kérdeztem a lehetséges komplikációkról és akkor azt mondta, hogy előfordulhat hogy valami hiba csúszik be és akkor a kutya soha életében nem lesz képes többé a székletét tartani. Akkor nagyon kibuktam. Elvittem egy másik dokihoz. Megnézte a laboreredményeket, mindent rendben talált, minden gond nélkül kinyomta a bűzmirigyeket, azt mondta, hogy a műtét teljesen felesleges lett volna! Egyre inkább kezdtük kitologatni a tisztítások közötti időszakot, a kutyám most 1.5 éves lesz és eljutottunk odáig, hogy 3 havonta kell menni. Ez még mindig sok, de a 1.5 héthez képest nagy fejlődés :-) Az új orvos mondta, hogy sokan nem tudják, de a nem megfelelő táp is okozhat bűzmirigy problémát, nem csak bőr-illetve fülproblémát. Csak Orijent illetve Acanát adok a kutyámnak, azóta tényleg nagyon sokat javult a helyzet. Meg persze attól, hogy nem tisztítják ész nélkül a bűzmirigyeit. A kozmetikusunk is nagyon együttműködő, hozzá sem nyúl. Hozzáteszem ő az elejétől fogva mondta, hogy nem ért egyet az állatorvossal, szerinte felesleges gyakran tisztíttatni, minél ritkábban annál jobb. Szerintem gondold át, mielőtt a műtét mellett döntenél. A mi régi dokinknál egyébként 20 ezer lett volna, de az ár tényleg változó.
2010. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most hallottam az állatorvosomtól (mivel a kutyámnak vannak bűzmirigy problémái), hogy nem kell eltávolítani, hanem kisebb altatásban befecskendeznek valami erre a célra kifejlesztett vegyszert a bűzmirigybe, ami által elhal és elveszti a funkcióját és nem termelődik tovább.
2010. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!