Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Működhet ez a kutyaidomítás?

Működhet ez a kutyaidomítás?

Figyelt kérdés

Fiatal kutya a kiképzési időszakban (eszinemeszi) csak viszonylag ízetlen (de azért minőségi) száraz-tápot kap. (kb 1 hónap) Viszont ha megcsinálja azt amit kérek tőle akkor nagyon finom falatok a jutalom.


Így viszonylag gyorsan megtanulja azt amit kell és akkor visszatérünk a pörkölt pecsenyés vacsorához. (kis kutya nem kerül sokba)

Annyit szaladgál és barátkozik játszik amennyi jól esik neki (legalábbis sokat), de ha csak egyszer nem csinálja meg azt amit kérek tőle akkor konzekvensen visszatérünk a kiképzési menüre és ismét jutalomfalatok formájában juthat csak finom kajához.


Vélemény? (kioktatást légyszi mellőzzétek nem vagyok szakember...)


2017. nov. 11. 17:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak vicc ugye? Te pörköltön meg hasonló szär fűszeres kajákon akarod tartani a kutyád meg moslékon? Azt látom hogy nem vagy szakember de most még finoman szólva is kicsit felhúztam magam ezen az egészen.


A házi kaját felejtsd el és a "kiképzési menüt" véglegesítsd, ugyanis ez a kutyának a normális étel, és nem tudom miből gondolod hogy ízetlen az a táp, kóstoltad egyáltalán? Kutyának ez való, minőségi száraz táp és amellett jutalomfalatnak adhatsz finomságot (akár főtt fűszer nélküli hús, akár párizsi kockák, virsli stb).

Attól hogy "finom" a kutyának nem megfelelő étrend a házikoszt. Neked is finom a hamburger meg a fagyi mégis beteg lennél ha ezen élnél csak.

2017. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos rossz kategóriában van... Kérem a moderátort tegye át.


Ne akadj le a pörköltnél. Vedd úgy hogy finom kaját írtam!

Nem a a kaján van a hangsúly hanem a módszeren!

2017. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Azért léptem be egy másik regisztrációval hogy jelenteni tudjam a téves kategóriát!


Abba nem feltétlenül értünk egyet hogy a kutyának csak a táp való...

A természetben a kutyák vajon száraz tápot esznek?

2017. nov. 11. 17:14
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért a "természetben" fűszeres főtt ételen élnek?

Nézz utána a barf etetésnek inkább

2017. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem fogja felfogni, hogy a délelőtt elrontott feladat miatt este nem a megszokott vacsoráját kapja.

A kutyánál bármi akár negatív, akár pozitív visszajelzés csak akkor érvényesül, ha azonnal kapja.

2017. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mondtam már hogy akadjatok le a pörköltről! :)
2017. nov. 11. 17:18
 7/22 A kérdező kommentje:

#5


Végre egy értelmes válasz! Ilyeneket várnék... :)))

2017. nov. 11. 17:19
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A természetben nem "finom kaja" van, hanem "amihez éppen hozzájutok". Ha az épp egy szarvas akkor jók vagyunk, ha csak két csoffadt egér, akkor beérjük ennyivel. Ezt nem árt tisztázni.

A kutya nem azért eszik mert jól esik neki, hanem hogy életben maradjon. Ha jó a nevelésed, akkor a kutya tisztában van vele, hogy tőled függ, hogy életben marad-e, feltétel nélkül fog kötődni hozzád már csak emiatt az egy dolog miatt is. Állj rá egy normális minőségű tápra (nem Chappy, Pedigree és társai, hanem minimum 40% hústartalommal rendelkező, lehetőleg gabonamentes), és csak azt etesd, ezzel megelőzöd a válogatást. Jutalomfalatnak jöhet valami különlegesség, húsdarabok, máj, szív stb. de azt csak tanításkor kapjon.

Hébe-hóba jó minőségű konzerv, nyers hús mehet neki, de ne vidd túlzásba, és semmiképp se fűszerezd.

2017. nov. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A természetben húst esznek. Nyers, fűszerezetlen húst. Így is lehet etetni, nyers hússal. Nem tudom mikor értik már meg az emberek hogy nem disznót tartanak, hanem kutyát. És a kutya HÚSevő, nem mindenevő, mint a disznó vagy az ember. De ha tönkre akarod tenni akkor hajrá.
2017. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát nem etetünk emberi étellel. Ha nem szimpatikus a táp, akkor nézz utána a nyers etetésnek (BARF). A kiképzési technika meg hülyeség, mert ahogy írták előttem is, a kutya nem érti, hogy délután azért kap rosszabb kaját, mert reggel elszaladt a macska után.
2017. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!