Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Működhet ez a kutyaidomítás?

Működhet ez a kutyaidomítás?

Figyelt kérdés

Fiatal kutya a kiképzési időszakban (eszinemeszi) csak viszonylag ízetlen (de azért minőségi) száraz-tápot kap. (kb 1 hónap) Viszont ha megcsinálja azt amit kérek tőle akkor nagyon finom falatok a jutalom.


Így viszonylag gyorsan megtanulja azt amit kell és akkor visszatérünk a pörkölt pecsenyés vacsorához. (kis kutya nem kerül sokba)

Annyit szaladgál és barátkozik játszik amennyi jól esik neki (legalábbis sokat), de ha csak egyszer nem csinálja meg azt amit kérek tőle akkor konzekvensen visszatérünk a kiképzési menüre és ismét jutalomfalatok formájában juthat csak finom kajához.


Vélemény? (kioktatást légyszi mellőzzétek nem vagyok szakember...)


2017. nov. 11. 17:04
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Anno a falusi kutyák, disznózsírral leöntött kenyérkockát kaptak, valamint ebéd után a maradékot aztán nem volt semmi bajuk. 13-14 évig éltek mint manapság.


Sőt ma is tartják hasonló koszton a kutyákat. Azokkal sincs semmi gond...


Ezt most csak a kioktatóknak mondtam és nem azért mert ilyen kaján akarom majd tartani a kutyámat.

2017. nov. 11. 17:51
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
A kutya ízérzékelése gyenge, szerintem meg nem hobbievő mint mi...eszi amit kap...érted... És nem fogja megérteni az összefüggést biztos vagyok benne!! Üdv.
2017. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy regen a kovacs huzta mindenki fogat, akkor most miert mennel szakkepzett fogaszhoz. Valtozik a vilag, ami 20 eve elfogadott volt, arrol lehet mara kiderult, megsem annyit jo. Igy a peldad total fail, mar bocs.


A kutyanevelesnel a legfontosabb a kovetkezetesseg, minden mas csak hab a tortara.

2017. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal kutyánál, ha jól van etetve és nem hízlalják, mint a malacot, a tanításhoz a legolcsóbb virsli is megfelel.

Fiatal kutya általában mindig éhes, hiszen nem annyit kap enni, hogy úgy érezze, tele a hasa.

Innentől pedig akár az említett virslivel tudod jutalmazni tanításkor. A tanítás azon alapul, ha jól megcsinál valamit, kap egy kis jutalmat.

Viszont ez azt is jelenti, idővel késleltetni, majd elhagyni lehet-kell a jutalmazást. Azért időnként érdemes ismét elővenni a jutifalatot .

2017. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

A falatos képzés technikája a következő:

Fogsz egy virslit. Felkarikázod. A karikákat ketté vágod. Ez a jutalomfalat. Csak az íze miatt jelzés értékű mennyiségben.

Ha az adott feladatot végrehajtotta 1-2 másodpercen belül megkapja a falatot, dicsérettel fűszerezve.

Az esti adagból pedig levonandó, amit nap közben megkapot, mint jutifalat (csak intenzív képzésnél lényeges, egyébként egy virsli "sokáig kitart").

A kutya a feladatot a falattal csak másodpercekig köti össze. A vacsorával semmi esetre sem.

Hogy mit adsz a kutyádnak az a te dolgod. Én alapból száraz tápot. Néha jutalomként egy egy kicsi falat humán ételt (amit lát, hogy eszem). Például étterembe,

2017. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, régen falun ez volt. Viszont fejlődünk ahogy más területen, úgy a kutyatartásban is hál'isten. Ha megteheted, hogy minőségibb életet biztosítasz a kutyádnak, mint nagyanyádék, és családtagként szereted, miért ne tennéd? :)

Én legalábbis így állok hozzá, pedig faluról jöttem, illetve a 8. válaszoló voltam.

2017. nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kutyát nem etetünk emberi étellel. Ha nem szimpatikus a táp, akkor nézz utána a nyers etetésnek (BARF). A kiképzési technika meg hülyeség, mert ahogy írták előttem is, a kutya nem érti, hogy délután azért kap rosszabb kaját, mert reggel elszaladt a macska után.
2017. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az érdemi válaszokat!


A kutyakaján fanyalgóknak még annyit, hogy azt senki sem magyarázza meg nekem hogy a főtt, vagy sült hús nem áll közelebb a kutya természetes ételéhez mint a száraz táp.

Ez az én szememben csak vicc amit egyesek itt hangoztatnak. Node voltunk már tanúi annak, hogy a tudomány ma még ezt állította másnap meg valami nagyon eltérőt...


Valamint többen említették a virslit ami viszont a röhej kategória. Aki tudja hogyan készül a virsli az tudja miről beszélek! Ez egy tápértékét tekintve tönkre vágott zsíros fehérjekészítmény amit fűszereznek és rákkeltő ízfokozókkal kevernek. Akinek van hozzá gusztusa adja a kutyájának, én nem fogom!

2017. nov. 13. 00:03
 19/22 anonim ***** válasza:
Értelmezd, amit írunk, légyszi! Nem azt írjuk, hogy a hús rosszabb, mint a táp. Sőt, szerintem sokkal jobb hússal etetni. De akkor azt a kutya igényeinek megfelelően kell összeállítani. A pörkölt nem kutyának való. De ajánlottuk például a nyers hússal való etetést (BARF módszer szerint), ez az egyik legjobb otthon készült kutyakaja.
2017. nov. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha hússal akarsz etetni akkor barfozzál. Ezt már nem egyszer leírtuk. Ne a sült meg főtt hússal gyere... Mutass már egy farkasfalkát aki előbb megfőzi/süti a húst és csak aztán áll neki enni. Ez a röhej kategória. Ha mindenképp húsozni akarsz akkor nyerset etess.
2017. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!