Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta illik hozzám?

Melyik kutyafajta illik hozzám?

Figyelt kérdés

•Közepes/nagytestűt szeretnék

•Könnyen tanítható legyen

•Más kutyákkal kijöjjön

•Nem muszáj őrző-védő

•Barátságos

•Rövid/közepes szőrű

•Szeretethiánya nem lenne

•Kinti kutya lenne

•Sok törődést illetve sok,hosszú sétát is kapna

•Ne szedjen szét mindent (tudom ez nevelés kérdése is, de ismerősöm kutyáját még kutyasuliban se tudták megnevelni, mindent szétszedett)

Ja és ez a felsorolás nem "elvárás" csak néhány igaz legyen rá :)

Kioktató válaszokat nem kérek ;)


2017. nov. 12. 16:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%

Én egy magyar fajtát a mudit ajánlanám. Bírja a hideget (természetesen, majd megfelelően szigetelt kutyaházról gondoskodnotok kell), szereti a családját, de idegenekkel bizalmatlan. Kibírja, ha nem lehet non stop a gazdival. Rendkívül okos, gyorsan tanul, kiváló kutyás sportokhoz.

Nem vagyok híve a csak kerti kutyatartásbak, menhelyek közülnis sokan vannak, akik így nem is adnak ki kutyát. Azonban, ha mindenképpen szereztek egyet, legalább olyat válasszatok, amelyik alkalmas erre. Ne egy cuki pofi döntsön. Mamám szomszédjába volt egy szegény tacsi kicsapva , egész télen remegett a hidegtől 5 évig bírta.

2017. nov. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ne fajtában gondolkozz, hanem menj el egy közeli menhelyre. 2 kutya életét teszed jobbá és nagyon hálásak, mindent megtesznek érted. De ha kint szeretnéd tartani csak hosszabb szőrű kutyában gondolkozz.
2017. nov. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
7es mi vizslával vadászunk hóban sárban elmennek zokszó nélkűl! Ja mert erre lettek kitenyésztve???
2017. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13as ahogy irta a 7es en ugy vettem hogy az udvarra gondolt. Amugy a szomszedunk folyton kint tartja es ok is vadasznak vele. De csak olyannak ajanlanek amugy vizslat aki kello mennyisegu idot tud raforditani. Szerencsetlen kutya naphosszat vonyit a gazdai utan
2017. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Csak tudod a vadászat alatt mozog, míg a kertben főként egy helyben van...
2017. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tudom, de gondolom arra értette, hogy végig kinti kutyus és nincsen bejárása a lakásba.
2017. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!