Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnek megszoktatni egy...

Hogy tudnek megszoktatni egy 5 honapos francia bulldog kislanyt a szobatisztasagra?

Figyelt kérdés
Ket hete van nalam, az altalam ismert osszes lehetoseggel probalkoztam. Ez ido alatt negyszer nem csinalt be, meg is dicsertem , de nem tudta h miert. Hiaba engedem ki este 10 orakkor is , akkor se birja ki amig felkelek. Reggel szol h ki akar menni, de viszont ejszaka nem amikor dolga van. Valaki tudna nekem segiteni? :/

2017. nov. 15. 07:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Türelem. Ne várj 2 hétre csodàt. A szobatisztassàgra nevelés több hónapig is eltart.
2017. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Korábban mire lett szoktatva?


Éjszaka is kelj fel hozzá, akár állíts be ébresztőt. Majd még 2-3 hónap mulva várhatod el tőle, hogy bírja ki az egész éjszakát.

2017. nov. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem volt nevelve, akkor ne legyél türelmetlen, hetekig-hónapokig is eltart a folyamat.

5 hónaposan még könnyen előfordul, hogy valóban nem bírja ki reggelig. Azt szokták mondani, annyi órát bír ki átlagosan, amennyi hónapos, bár nyilván ez nem szentírás, de ki lehet indulni belőle. Tehát pl. az este 10-reggel 6 között eltelő 8 órát még nem biztos, hogy kibírja.

Ha nappal szobatiszta, 3-4 óránkénti kiengedéssel, és reggel is kéredzkedik ki, akkor szobatiszta már ő, annyira amennyire korának megfelelően elvárható tőle.

2017. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek! lottika sajnos van mikor forditva mukodik. volt h beengedtem es a konyhaba pisilt , az udvaron meg semmi. :) akkor turelem rozsat terem. :)
2017. nov. 15. 15:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is tudnod kell, hogy a kutyát ürítésre ingerlik a régebbi ebből származó szagnyomok. Ezeket sima tisztitószer nem tünteti el, szerezz be enzimes tisztítószert és azzal jó alaposan moss fel mindenhol.

A kutyának rutin kell. Mindig ugyanabban az időben egyen és ugyanakkor vidd le pisilni. A mi 5 hónaposunk 6 levitel mellett szobatiszta. Evés után max1 órán belül mindig le kell vinni. Ha esetleg nedves tápot is adsz neki, akkor azt hagyd el. A 80% víz.

Ne legyen egész nap víz előtte. Etetés után mindenképp kínálj neki illetve az adott pisilés időpont előtt fél órával.

Ha a lakásban észreveszed az ürítésre utaló jeleket ( felpattan, körbe körbe mászkál, nagyon szagolgatja a padlót) szólj rá, aztán azonnal irány ki pisilni. Ha a lakásban becsurgat és látod szidd le közben, de nem kell odarohanni és elzavarni.( ha nagyon megijeszted esetleg lent sem mer majd előtted pisilni)Lent ha elvégzni a dolgát kösd parancsszóhoz ( pisil/ kakil) és utána nagyon dícsérd meg , adj neki jutalomfalatot. Ha végzett még pár percet mászkálj vele, ne rohanjatok vissza rögtön, mert ha rájön, hogy pisilés után rögtön vége a mókának, majd odalent tartogatni fogja.

2017. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

koszonom szepen !

tudod ez kertes haz , szinte egesz nap kint van a tasaval egyutt. A tarsa az elso hazba alszik, mi a hatsoba. O kis kora ota nalunk volt es egybol meg is tanulta. De Lottinak elottunk volt mar gazdija es nem volt vele foglalkozva. Meg a nevere se hallgatott, pedig nem mi adtuk neki. Kaja utan be szokott keretszkedni aludni. Reggel is delutan is. Napkozbe ha ki kell menjen szol, ejszakaval van csak a gond. Domestosos vizzel szoktam egyebkent felmosni. Volt h a kakijat odatettem , ahol a masik kutyus vegzi a dolgat. Na mindegy, majd alakul. Koszi mindenkinek !

2017. nov. 17. 13:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen az enzimes fertőtlenítő? A fertőtlenítőnek nem az a lényege, hogy lebont , azaz elpustít fehérjét? At enzim pedig nem más, mint egy hosszú szénláncú, sok szabad vegyértékkel rendelkező fehérjelánc...
2017. nov. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

koszonom ! en citromos vizrol is hallottam mar , aztan pedig domestosos.

De az okoskam 3 napja nem csinalt be ! :D ♡♡♡

2017. nov. 21. 09:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kötekedni akarok ám!😊 Én is Hallottam a citromos vízről, csak az nem fertőtlenítő.. Nagy bajban lennénk akkor egy pohár limonádé után!😊 Viszont tökéletesen oldja a letapadást és a zsírokat. Örülök, hogy kezd egyenesbe jönni a kis bully babád!😊
2017. nov. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Enzimes tisztítószer


[link]


Nem vagyok kémikus így a teljes hatásmechanizmust nem tudom, de az a lényege, hogy a vizelet szagát adó anyagokat tökéletesen semlegesíti, míg egy sima domestos erre nem képes. Saját példán tapasztaltuk, hogy működik, míg a sima felmosás nem vált be.

2017. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!